Webometrics du kartus per metus skelbia geriausių pasaulio mokslo įstaigų Top 4000. Paskutinį kartą šis sąrašas buvo atnaujintas šių metų sausio mėnesį. Pirmąsias vietas tarp pasaulio mokslo įstaigų užima JAV universitetai. Deja Lietuva šioje srityje nelabai turi kuo pasigirti. Nei vienas Lietuvos universitetas nepatenka tarp 500 stipriausiųjų. Vis dėlto du (VU ir KTU) patenka į 1000-tuką ir pagal šį rodiklį iš 57 šalių, kurių bent viena mokslo įstaiga yra tarp 1000 geriausių, pasaulyje užimame 47-ąją vietą. Mes atrinkome dešimt geriausių Lietuvos universitetų ir pateikiame jums.

10. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU)

LŽŪU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 3934 (pagal dydį – 4752, pagal matomumą – 4925, pagal vertingus failus – 3613, pagal mokslininkų skaičių – 2839).

9. Kauno medicinos universitetas (KMU)

KMU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 2844 (pagal dydį – 3563, pagal matomumą – 4112, pagal vertingus failus – 2815, pagal mokslininkų skaičių – 488).

8. Mykolo Romerio universitetas (MRU)

MRU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 2716 (pagal dydį – 2446, pagal matomumą – 4410, pagal vertingus failus – 1949, pagal mokslininkų skaičių – 909).

7. Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU)

VPU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 2198 (pagal dydį – 3415, pagal matomumą – 2387, pagal vertingus failus – 2415, pagal mokslininkų skaičių – 2202).

6. Klaipėdos universitetas (KU)

KU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 2121 (pagal dydį – 3732, pagal matomumą – 1963, pagal vertingus failus – 2393, pagal mokslininkų skaičių – 2520).

5. Šiaulių universitetas (ŠU)

ŠU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 1932 (pagal dydį – 2075, pagal matomumą – 2689, pagal vertingus failus – 2343, pagal mokslininkų skaičių – 1013).

4. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)

VDU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 1313 (pagal dydį – 1765, pagal matomumą – 1275, pagal vertingus failus – 1877, pagal mokslininkų skaičių – 1661).

3. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU)

VGTU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 1193 (pagal dydį – 1008, pagal matomumą – 1854, pagal vertingus failus – 1226, pagal mokslininkų skaičių – 361).

2. Kauno technologijos universitetas (KTU)

KTU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 723 (pagal dydį – 675, pagal matomumą – 976, pagal vertingus failus – 1038, pagal mokslininkų skaičių – 479).

1. Geriausias universitetas Lietuvoje – Vilniaus universitetas (VU)

VU

Vieta tarp pasaulio universitetų – 549 (pagal dydį – 883, pagal matomumą – 441, pagal vertingus failus – 1028, pagal mokslininkų skaičių – 596).


Facebook komentarai

21 komentarai “Geriausi Lietuvos universitetai

  1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #512 : nežinau.lt
  2. Mano nuomone, iš VU liko tik pavadinimas. Šiuo metu rimčiausias Lietuvoje, greičiausiai yra KTU, ypač jei sieji ateitį su inžinieriaus profesija.

  3. “Vis dėlto du (VU ir VGTU) patenka į 1000-tuką”? VGTU != KTU, kad ir 2 paskutinės raidės sutampa.

  4. jo KTU jega!!!! programavimo nekertu, bet uzh Java 9 turejau :) ir c++ buiderio namu darbai nebrangiai kainuodavo :) o ekonomika ir Rutkunienes egzus net pats Edvinas nusirashydavo :P

  5. Megstu skaniai pasijuokti… O JEIGU NESIEJI ATEITIES SU INZINERIJA???? :DDDD

  6. Visų pirma, webometrics skeliba universitetų tinklalapių topus, o ne pačių universitetų. Sakyti, kad geresnis tas universitetas, kurio tinklalapis geresnis – kvaila. Čia rodoma statistika – absoliučiai dezinformuojanti!

  7. Antra, pažiūrim į kriterijų „pagal mokslininkų skaičių“. Nuo kada interneto svetainė vertinama, pagal universitete esančius mokslininkus? Mielieji moderatoriai, išmokite anglų kalbą, o jei mokate, išmokite skaityti kas parašyta ir neviešinkite neteisingos informacijos. Kas yra geriausias universitetas, sprendžiama pagal visiškai kitus kriterijus, kurių webometrics NE-PA-TEI-KIA

  8. Sveiki, Audriau,

    Dėkui už pastabas. Tačiau jūs klystate. Webometrics nėra universitetų tinklalapių topai. Webometrics įvertina tokius faktorius, kaip universiteto vertingi failai, kurie nebūtinai turi būti talpinami universiteto tinklalapyje, mokslininkų skaičių, kuris vertinamas remiantis scholar.google.com, nuorodas vedančias į universiteto tinklalapį bei visą universiteto puslapių internete dydį. Turbūt sunku būtų surasti ypač objektyvų universitetų įvertinimą, tačiau būtent Webometrics yra vienas iš geresnių variantų ir daug kas juo remiasi. Tikėti jų sudaromais sąrašais ar ne – kiekvieno asmeninis reikalas.

    Pagarbiai,
    TopTen.lt administratorius

  9. Tiesa, galbūt ir galima spręst apie nuniversitetą iš jo tinklalapio, juk veidas visuomenei šiek tiek atspindi patį universitetą. Tačiau manau, kad teigti, kuri mokymo įstaigą yra geresnė vien pagal paieškos ir statistikos sistemų duomenis. Juk jie niekada neatspindi stidujų kokybės. Tiklalapio turtingumas, patogumas ir universitero populiarumas internete nenurodo dėstytojų kompetencijos ir kitų dalykų. Universiteto veidas internete, tėra tik viešųjų ryšių reikalas. Bet ne studijų kokybės ir tikrai ne viso universiteto „Gerumas“. Jeigu imtumėme, paruoštų ir dirbančių pagal specialybę skaičių, pagal visuomenės atsiliepimus IR pridėtume tai kaip mokymo įstaiga save pateikia visuomenei, tada jau galima būtų rinkti geriausią universitetą.

    Beabėjo, tai viso labo mano nuomonė. Gink, Dieve, nieko iš jūsų nereikalauju. ;)

  10. Na, dar kartą norėčiau priminti, kad Webometrics toli gražu ne vien iš tinklalapio sprendžia apie universitetą. O jeigu turite, Jūsų nuomone, objektyvesnį universitetų sąrašą, visuomet prašome pasiūlyti jį mums.

    Pagarbiai,
    TopTen.lt administratorius

  11. Karina, kurioje vietoje jis apsikvailino?

    “TopTen

    Na, dar kartą norėčiau priminti, kad Webometrics toli gražu ne vien iš tinklalapio sprendžia apie universitetą.”

    “Webometrics įvertina tokius faktorius, kaip universiteto vertingi failai, kurie nebūtinai turi būti talpinami universiteto tinklalapyje, mokslininkų skaičių, kuris vertinamas remiantis scholar.google.com, nuorodas vedančias į universiteto tinklalapį bei visą universiteto puslapių internete dydį.”

    “Ne pagal universisteto puslapį” tai dar turite omeny: pagal “GOOGLE”?

    Absurdas jau vien tai, kad ISM nepakliuvo į jūsų sarašus, nors į jo nemokamą vietą pakliūti reikia 19+ balo, o įsidarbinimas, baigus šį universitetą, yra pats lengviausias.

    Taip pat juokinga tai, jog KMU, kuris susirenka bene pačius geriausius studentus yra net žemiau už MRU, kur įstoja betkas……

  12. Žiūrėjau aš tam webometrics ir kaip matau, KTU jau aplenkes VU :) o del VPU tai as niekad negalvojau, kad bus geresnis uz MRU ar kitus..

  13. kazkokie keisti kriterijai :) topiniai universitetai yra tie, kurie susikuria kuo didesni programu skaiciu ir priima visus norincius studijuot :) gal kam nors tai atrodo teigiamas rodiklis, man tikrai ne. kaip sakoma, it’s quality, not quantity that counts. o kaip 5-8 vietos gali buti auksciau uz KMU isvis neisivaizduoju :)) juokas ima is tokio reitingavimo

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *