Kviečiame susipažinti su geriausios pasaulio lygos geriausiais visų laikų žaidėjais.

10. Timas Duncanas (1997 – iki dabar)

Timas_Duncanas

Santūrus charakteris ir ramus bei šaltakraujiškas elgesys aikštelėje Timui Duncanui padėjo padaryti įspūdingą karjerą NBA. Jo pasiekimai kalba patys už save: du kartus naudingiausias lygos žaidėjas (MVP), keturiskart NBA čempionas, trylika sezonų iš eilės išrinktas į lygos All-NBA ir All-Defesnive komandas. Nor jam jau 35-eri jis savo kelionės NBA dar nebaigė, bet spėjo nuveikti pakankamai, kad aplenktų tokias NBA legendas kaip Hakeemas Olajuwonas, Julius Ervingas ar Jerry Westas.

Karjeros statistika (1111 rungt.): 20,3 tšk., 11,3 atk. k., 2,2 blk., 3,1 rez. p.

9. Shaquille’as O’Nealas (1992-2011)

Shaquilleas_ONealas

Visiškai priešinga asmenybė Timui Duncanui. Shaqo karjera buvo daug skandalingesnė ir audringesnė, bet tuo pačiu smagesnė ir įspūdingesnė. Savo geriausiais karjeros metais jis buvo nenugalima jėga po krepšiu, kuri padėjo “Lakers” laimėti tris čempionatus. Savo ketvirtąjį žiedą Shaqas laimėjo kartu su Dwayne’u Wade’u žaisdamas Majamyje. NBA jis karaliavo pakankamai ilgai, kad suspėtų penkiolika kartų sudalyvauti NBA Visų žvaigždžių rungtynėse ir užimtų penktąją vietą tarp visų laikų NBA rezultatyviausių žaidėjų.

Karjeros statistika (1207 rungt.): 23,7 tšk., 10,9 atk. k., 2,3 blk., 2,5 rez. p.

8. Kobe Bryantas (1996 – iki dabar)

Kobe_Bryantas

Dėka didžios sėkmes žaidžiant kartu “Lakers”, o taip pat ir priešiškumo vienas kitam, Shaqas ir Kobe bus amžinai linksniuojami vienas greta kito. Kobe geriausių visų laikų NBA žaidėjų sąraše yra vienu laipteliu aukščiau ne todėl, kad be Shaqo laimėjo savo ketvirtąją ir penktąją NBA žiedą ir taip aplenkė savo buvusį komandos draugą, bet todėl, kad K. Bryanto profesionalumas ir kondincija jam leido ilgesnį laiką žaisti pačiame aukščiausiame lygmenyje nei Sh. Onealui.

Karjeros statistika (1161 rungt.): 25,4 tšk., 5,3 atk. k., 3,7 rez. p., 1,5 p. k.

7. Oscaras Robertsonas (1960-74)

Oscaras_Robertsonas

Šiame dešimtuke tai mažiausiai apdovanojimų turintis žaidėjas: vos vienas naudingiausio žaidėjo titulas ir vienas čempionų žiedas. Tačiau rasti universalesnį žaidėją už šį talentą – sunkiai įgyvendinama misija. “Didysis O.” (angl. “The Big O.”) savo antrajam sezone NBA demonstravo tiesiog įspūdingą statistiką: 30,8 tšk., 12,5 atk. k. ir 11,8 rez. p. Tai buvo vienintelis kartas NBA istorijoje, kai pagrindiniai žaidėjo statistiniai vidurkiai prilygo trigubam dubliui. Kituose sezonuose, kuomet jis devynis kartus pateko į pirmąją All-NBA komandą, iki statistiško trigubo dublio jam trūkdavo taip pat labai nedaug. Oscaro Robertsono per karjerą atlikti 186 trigubi dubliai yra visų laikų lygos rekordas, kurio iki šiol niekam nepavyko pagerinti.

Karjeros statistika (1040 rungt.): 25,7 tšk., 7,5 atk. k., 9,5 rez. p.

6. Wiltas Chamberlainas (1959-73)

Wiltas_ Chamberlainas

Statistika byloja, kad W. Chamberlainas buvo labiausiai aikštelėje dominavęs žaidėjas NBA istorijoje: septynis kartus jis buvo rezultatyviausias lygos žaidėjas, net vienuolika – daugiausia kamuolių atkovojęs, keturiskart tapo naudingiausiu žaidėju (MVP) ir vienąkart per rungtynes pelnė šimtą taškų. Tačiau yra priežąsčių kodėl Wiltas Chamberlainas turėdamas milžinišką talentą per savo karjerą laimėjo tik du čempionatus. Ir tai visai ne dėlto, kad Billas Russelas “Celtics” komandoje žaidė su geresniais krepšininkais. Wiltui, daugeliu atvejų, trūko darbo etikos, lyderio savybių ir noro žutbūt laimėti, kas būdinga jį pralenkusiems krepšininkams. Jis turėjo visus fizinius duomenus ir talentą, kad taptų geriausiu iš geriausių, tačiau vien to neužtenka – reikia ir milžiniško noro bei užsispyrimo.

Karjeros statistika (1045 rungt.): 30,1 tšk., 22,9 atk. k., 4,4 rez. p.

5. Larry Birdas (1979-92)

Larry_Birdas

Larry Birdas, palyginus su W. Chamberlainu, nebuvo toks atletiškas, tačiau ar buvo meistriškesnis ir labiau norintis nugalėti nei L. Birdas? Tikriausiai taikliausias krepšininkas NBA istorijoje viename iš savo geriausių sezonų vidutiniškai per rungtynes įmesdavo 29,9 tšk., o jo taiklumas buvo daugiau nei įspūdingas: 52,7 proc. taiklumas “iš žaidimo”, tritaškių taiklumas – 41,4 proc., o baudų net 91,6 proc. Ir visa tai po to kai Larry jau buvo laimėjęs tris naudingiausio žaidėjo apdovanojimus (MVP) ir tris čempionų žiedus. D. Nowitzki – panašiausias šių dienų žaidėjas į L. Birdą, tačiau ir jam yra kur tobulėti.

Karjeros statistika (897 rungt.): 24,3 tšk., 10 atk. k., 6,3 rez. p.

4. Kareemas Abdul-Jabbaras (1969-89)

Kareemas_Abdul-Jabbaras

Jis NBA žaidė net du dešimtmečius, kuriuos galima suskirstyti į du skirtingus karjeros etapus. Aštuntajame dešimtmetyje Kareemas buvo geriausias žaidėjas lygoje, laimėjo penkis iš šešių savo naudingiausio žadėjo titulų (MVP) ir žaisdamas už Milvokio “Bucks” buvo geriausias NBA “centras”. Devintajame dešimtmetyje jis jau buvo svarbiausias sraigtelis “Lakers” komandoje, kuriai dirigavo Magicas Johnsonas, ir kurioje jis laimėjo penkis iš šešių savo čempiono žiedų. Pasinaudodamas neuždengiamu “kabliu” Kareemas Abdul-Jabbaras sumetė daugumą iš savo 38 387 taškų. Iki šiol jis lieka daugiausia taškų per karjerą pelniusiu NBA žaidėju.

Karjeros statistika (1560 rungt.): 24,6 tšk., 11,2 atk. k., 2,5 blk.

3. Billas Russellas (1956-69)

Billas_Russellas

Ne paslaptis, kad Billas Russellas (6) vienoje komandoje žaidė su daugybe gerų krepšininkų, įskaitant Bobą Cousy (14), Billą Sharmaną (21) ir Tommy Heinsohną (15). Tačiau Bostono “Celtics” iki B. Russello atvykimo buvo tik lygos vidutiokai, o jam palikus komandą jie tapo autsaideriais. Štai kodėl Russellas, kitaip nei kitos NBA žvaigždės, buvo ne tik vienas talentingiausių ir geriausių žaidėjų NBA lygoje, tačiau ir tikras nugalėtojas. Jis gynėsi, jis atkovodavo kamuolius ir buvo išskirtinis komandos lyderis. Rezultatas? Vienuolika laimėtų čempionatų per trylika sezonų. To niekam nepavyko pasiekti ne tik NBA, bet ir kitose populiariausiose JAV sporto šakose.

Karjeros statistika (963 rungt.): 15,1 tšk., 22,5 atk. k., 4,3 rez. p.

2. Magicas Johnsonas (1979-96)

Magicas_Johnsonas

Jeigu M. Johnsonui nebūtų tekę žaisti NBA tuo pat metu kaip ir L. Birdas, jis be abejonės būtų iškovojęs daugiau kaip penkis čempionų žiedus ir daugiau nei tris naudingiausio žaidėjo titulus (MVP). Devintasis dešimtmetis tiesiog būtų priklausęs Magicui Johnsonui. Tačiau, ar taip būtų buvę įdomu? Ši dviejų lygos superžvaigždžių konkurencija atgaivino NBA iš aštuntojo dešimtmečio sąstingio. Nieko nebuvo įdomiau nei matyti M. Johnsoną puolant į greitą ataką. Bent jau iki tol, kol nepasirodė numeris vienas šiame sąraše…

Karjeros statistika (906 rungt.): 19,5 tšk., 7,2 atk. k., 11,2 rez. p.

1. Michaelas Jordanas (1984-2003)

Michaelas_Jordanas

Sunku įvertinti, kokią įtaką Michaelas Jeffrey’is Jordanas turėjo NBA, visam krepšiniui ir netgi pop kultūrai. Nebuvo tokių, kas nesižavėtų jo akrobatiniais triukais, kovingumo dvasia ir išskirtine charizma. Jo šešis laimėtus čempionatus, penkis naudingiausio žaidėjo (MVP) apdovanojimus ir dešimt rezultatyviausio žaidėjo titulų geriausiai atspindi frazė: “Kiekvienas nori būti kaip Mike’as, bet niekada nebuvo, ko nors panašaus į jį.”

Karjeros statistika (1072 rungt.): 30,1 tšk., 6,2 atk. k., 5,3 rez. p., 2,3 p. k.

Šaltinis: Fox Sports


Facebook komentarai

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *