Brangiausi video žaidimai

1993 metais revoliucinei pirmo asmens šaudyklei „Doom“ sukurti pakako vienuolikos žmonių grupės ir 200 000 JAV dolerių biudžeto. Šiandien video žaidimų gamyba gali kainuoti dešimtis milijonų dolerių ir užtrukti 5 ir daugiau metų. Šiomis dienomis didžiausią biudžetą turintis žaidimas yra „Grand Theft Auto IV“. „Rockstar North“ prezidentas įvertino, kad sukurti patį brangiausią video žaidimą kainavo apytiksliai 100 milijonų dolerių.  Laimei, mes šį žaidimą galime įsigyti tik už apytikslę 150 litų sumą.

10. „Final Fantasy IX“ (40 mln. dolerių)

„ Final Fantasy IX“

Išleidimo data: 2000.07.07 (Japonija), 2000.11.14 (Š. Amerika), 2001.02.16 (Europa)
Nuo to laiko kai „Final Fantasy IX“ buvo išleistas PS konsolei, jis tapo ketvirtu greičiausiai parduodamu visų laikų žaidimu (japonų žaidimų žurnalo „Famitsu“ duomenys). Pasaulyje parduota 5,08 mln. žaidimo kopijų, iš jų vien tik Japonijoje buvo parduoda apie 2,8 mln.

9. „Final Fantasy XII“ (40 mln. dolerių)

„Final Fantasy XII“

Išleidimo data: 2003.03.16 (Japonija), 2006.10.31 (Š. Amerika), 2007.02.23 (Europa)
2006 metais išleista „Final Fantasy“ versija, skirta PS2 konsolei. Žaidime pasakojama apie jauną princesę Ashe, kuri susivienija su benamiu berniuku Vaan ir kitais veikėjais tam, kad apgintų savo gimtąją žemę Ivalice nuo įsibrovėlių. „Final Fantasy XII“ Japonijoje sugebėta parduoti per 1,7 mln. (JAV per 1,5 mln.) kopijų per pirmąją savaitę ir panašu, kad penkerių metų žaidimo kūrimo procesas buvo vertas įdėtų pastangų, kadangi jis tapo dešimtu geriausiai parduodamu PS2 konsolės žaidimu.

8. „Killzone 2“ (40 mln. dolerių)

„Killzone 2“

Išleidimo data: 2009.02.27 (Š. Amerika), 2009.02.25 (Europa)
Prieš tai buvo išleistas žaidimas nešiojamai konsolei PSP pavadinimui „Killzone: Liberation“, o dar anksčiau – „Killzone“, skirtas PS2 konsolei. Žaidimas pirmą kartą pristatytas 2008-ųjų „E3“ parodoje, kurioje buvo parodytas žaidimo pristatomasis filmukas. Tai pirmojo asmens šaudyklė su nepakartojama grafika ir naujoviška pirmojo asmens priedangos sistema. Kaip teigia Sony, tai bus vienas iš geriausių visų laikų žaidimų.

7. „Tom Clancy MMO“ (50 mln. dolerių)

„ Tom Clancy MMO“

Išleidimo data: tiksliai nežinoma
Praktiškai viską su užrašu „Tom Clancy“ lydi dideli pardavimai ir, reikia manyti, iš šio žaidimo kūrėjai tikisi to paties. Nieko kito, išskyrus, kad tai Tom Clancy MMO turi didelį biudžetą, nėra žinoma, kadangi tai viskas, ką Yves Guillemot iš Ubisoft SEO yra pasakęs anonsuodamas žaidimą. Taip pat kompanija kiek ankščiau pranešė, kad „Tom Clancy MMO“ bus susietas su kitais šios serijos žaidimais ir vyks ateities „Tom Clancy“ pasauliuose.

6. „APB MMO“ (50 mln. dolerių)

„APB MMO“

Išleidimo data: Tiksliai nežinoma (spėjama apie 2009.06)
Tai dar žadantis pasirodyti MMO (Massively Multiplayer Online), skirtas PC, kuriame žaisime už vieną iš dviejų komandų, besivaržančių įvykdyti įvairias užduotis. „Realtime Worlds“ studijos prezidentas Colinas Macdonaldas, prisipažino, kad jų kuriamas „MMO APB“ – jų svajonių žaidimas. Kompanija jau nuo pirmųjų GTA siekė to, kas galiausiai bus APB. Colino Macdonald“ teigimu, APB bus jų 10-15 metų patirties rezultatas, tai bus lyg GTA ir „CrackDown“ viename. Bet tai nereiškia, kad APB bus šių žaidimu klonas, nes žaidimas turės labai daug unikalių savybių. Nors nėra skelbiama, kada šis nusikaltelių MMO išlėks į gatves, bet žadama, kad žaidimo bandomąją versiją galėsime išbandyti jau greitai, o ir pats žaidimo kūrimo procesas eina į pabaigą.

5. „Halo 3“ (60 mln. dolerių)

„Halo 3“

Išleidimo data: 2007.09.25 (Š. Amerika), 2007.09.26 (Europa)
Manoma, jog šio ilgai laukto žaidimo trečioji dalis kainavo 30 mln. dolerių daugiau dėl jo milžiniškos reklamos kampanija (realaus laiko filmukai, CGI išankstinis perteikimas, netgi buvo pagamintas veiksmo filmas skirtas žaidimo reklamai). Pirmąją žaidimo pardavimo dieną JAV „Halo 3“ uždirbo pritrenkiančią sumą – 170 mln. dolerių. „Halo 3“ – tai patobulintas ankstesnių dalių variantas su puikiai sugalvotais lygiais ir jau ne tokiais pasikartojančiais kaip ankstesnėse dalyse. Grafika gal ir nėra tokia „karšta“, kaip „Gears Of War“, „BioShock“ ir pan., tačiau ji yra pakankamai gera ir akių tikrai nebado.

4. „Metal Gear Solid 4“ (50-70 mln. dolerių)

„Metal Gear Solid 4“

Išleidimo data: 2008.06.12 (Š. Amerika), 2008.06.12 (Europa)
Tiksli suma nėra aiški, tačiau yra žinoma, jog biudžetas svyruoja tarp 50 ir 70 milijonų dolerių. Tuomet, kai žaidimas debiutavo kartu su naująja PS3 konsole, jis padėjo konsolei pasiekti nemažų pardavimų – nuo 10 000 iki 77 000 vnt. 2008 metais rugpjūčio mėnesį pasaulyje buvo parduota per 4 mln. šio žaidimo kopijų. Tai garsiosios „Metal Gear Solid“ serijos pratęsimas PS3 konsolei. Žaidime jūs valdysite „Solid Snake“. Veiksmas vyksta 2014 metais, praėjus 5 metams nuo „Metal Gear Solid 2“ įvykių.

3. „Too Human“ (80-100 mln. dolerių)

„Too Human“

Išleidimo data: 2008.08.19 (Š. Amerika), 2008.08.29 (Europa)
Nors tokia suma tėra gandas, tačiau žaidimo gamintojai „Silicon Knights“ privalėjo atsisakyti „Unreal 3“ varikliuko ir pasigaminti savąjį iš pagrindų, kas pridėjo nemažus žaidimo gamybos kaštus. Žaidimas buvo kurtas net 10 metų. Šiame žaidime žaidėjai atsidurs kovos, kurios metu kaunamasi dėl žmonijos išlikimo, įkarštyje. Trumpai tariant, tai yra visai neblogas žaidimas su labai gerai išvystyta istorija, turintis porą labai originalių minčių, kitą vertus reikia nepamiršti nederančio garso, prasto valdymo ir nepalankios kameros, kuri rodo ne per geriausią grafiką.

2. „Shenmue“ (70 mln. dolerių)

„Shenmue“

Išleidimo data: 1999.12.29 (Japonija), 2000.12.06 (Š. Amerika), 2000.12.01 (Europa)
Šis trimatis nuotykių žaidimas išleistas „Dreamcast“ platformai dar 1999-2000-ais metais, paliko nemažą pėdsaką video žaidimų istorijoje – žaidimas buvo brangiausiu per paskutinius 8-ius metus. Bandymas pagaminti žaidimą su tokiu biudžetu skamba beprotiškai net ir šiais laikais. Tačiau dar įspūdingiau yra tai, kad žaidimui sukurti prireikė 7-ių metų. Deja, visame pasaulyje buvo parduota viso labo 1,2 mln. žaidimo kopijų. Žaidime vaizduojamas miestas pilnas veikėjų, kurie turi skirtingą charakterį, kiekvienas eina į savo darbą ir t. t. Tai lyg ir nuotykis, kuriame žaidėjas ieško tiesos. Tuo pačiu tai yra kovinis RPG, kur kovos vyksta realiu ir nerealiu laiku. Nuostabus žaidimas, kuriame laikas bėga beveik nepastebimai. Galima nueiti į Arcade automatų klubą ir visą dieną žaisti vien tik juos. Žaidimas įdomus ne vien tik savo aplinka, bet ir visais kitais aspektais.

1. „Grand Theft Auto IV“ (100 mln. dolerių)

„Grand Theft Auto IV“

Išleidimo data: 2008.12.02 (Š. Amerika), 2008.12.03 (Europa)
„Grand Theft Auto IV“ palyginti visai neseniai įgavo brangiausio žaidimo titulą ir nuvertė iš sosto Shenmue. Šiam kontraversiškai vertinamam žaidimui pagaminti prireikė 3,5 metų bei daugiau nei 1 000 darbuotojų. GTA žaidimas naudoja RAGE grafikos variklį. Žaidimo veiksmas vyksta mieste pavadinimu Liberty City (miestas yra identiškas Niujorkui), „Rockstar Games“ atkūrė keturis iš penkių Niujorko rajonų – Broker (identiškas Bruklinui), Algonquin (Manhetenui), Dukes (Kvinsui), Bohan (Bronksui), taip pat žaidime yra ir Alderney (kuris nėra tikrojo Niujorko rajonas, Niudžersis). Žaidime nėra penktojo Niujorko rajono Steiteno salos. Bendras žaidimo plotas yra mažesnis, nei „Grand Theft Auto: San Andreas“, tačiau žaidimas turi daug detalesnę grafiką. Žaidime yra atkurta daugybė garsių Niujorko objektų, tokių kaip Laisvės statula (angl. Statue of Liberty), kuri žaidime vadinama Laimės statula (angl. Statue of Happiness).

Šaltiniai: knowyourmoney.co.uk

Šį top 10 atsiuntė Audrius Mielkus.

Gal peržiūrim populiariausius Top 10?

5 komentarai apie “Brangiausi video žaidimai”

Parašykite komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *

Scroll to Top