Ar kada pagalvojai, kuris gyvūnas yra greičiausias? Taip susiklostė gamtoje, kad greitis kai kuriems gyvūnams tapo gyvybiškai svarbus. Vieniems tai vienintelis būdas pasprukti nuo užpuolikų, kitiems – vienintelis būdas kažką susimedžioti ir prasimaitinti. O ir greičiai gana stulbinantys. Jei ir gamtoje būtų policininkų, kiekvienas iš šiame dešimtuke esančių gyvūnų būtų sustabdytas už greičio viršijimą mieste, o kai kurie net ir užmiestyje.

10. Pilkoji lapė

Pilkoji lapė

Išvysto 68 km/h greitį. Pilkosios lapės medžioja pavieniui, ėda mėsą bei kartais žalumynus. Lapės naudoja greitį ir sėlinimo įgudžius zuikiams, pelėnams, pelėms ir paukščiams medžioti. Taip pat kartais minta rastais vaisiais bei daržovėmis.

9. Vilkas

Vilkas

Išvysto 69 km/h greitį. Šiuo greičiu vilkai naudojasi medžiodami žinduolius: elnius, triušius, voveres, peles ir kt. Nors gyvūnas yra mėsėdis, tačiau, priklausomai nuo sezono, gali misti ir žalumynais.

8. Afrikos hieninis šuo

Afrikos hieninis šuo

Išvysto 72 km/h greitį. Šie šunys naudodamiesi savo greičiu medžioja vidutinio dydžio gyvūnus. Tačiau kartais sugeba nugalabinti zebrą ar gnu, nors šis yra dar greitesnis už patį šunį. Šių šunų atakos yra koordinuotos ir dažniausiai prasideda bėgimu link aukų bei jų apsupimu. Vienas šuo griebia už aukos uodegos, kitas – už snukio, taip suvaržydami aukos judėjimą, o tada jau prasideda puota.

7. Elnias Vapitis

Briedis

Išvysto 73 km/h greitį. Antras pagal didį gyvūnas iš visų elnių šeimos. Tai pat vienas iš didžiausių žinduolių Šiaurės Amerikoje bei Rytų Azijoje. Už jį didesnis tik briedis. Šis elnias greičiu naudojasi sprukdamas nuo užpuolikų, tačiau dėl savo gabaritų jis ir taip turi mažai priešų.

6. Arklys (Quarter veislės)

Arklys

Išvysto 76 km/h greitį. Ši žirgų veislė garsi tuo, kad ketvirtadalio mylios distancijoje (400 m) arba trumpesnėje gali aplenkti bet kurį kitą arklį. Quarter veislė populiariausia Amerikoje. Iš viso pasaulyje yra apie 5 000 000 šios veislės žirgų.

5. Tomsono gazelė

Tomsono gazelė

Išvysto 80 km/h greitį. Tomsono gazelė, pavadinta tyrinėtojo Džosefo Tomsono garbei, yra viena geriausiai žinomų gazelių pasaulyje. Didžiausiausią greitį pasiekia sprukdama nuo pagrindinio savo priešo – gepardo. Ši gazelė dar pasižymi tuo, kad didžiausią savo greitį gali išlaikyti daug ilgiau nei ją medžiojantys gyvūnai.

4. Liūtas

Liūtas

Išvysto 81 km/h greitį. Žvėrių karalius ne per dažniausiai išnaudoja šį greitį medžiodamas, nes didžiąją medžioklės darbo dalį atlieka liūtės. Tačiau kai to prireikia jis be pasididžiavimo pasinaudoja savo vikrumu ir sėlinimo įgūdžiais. Suaugęs liūtas sveria net apie 250 kg ir yra antra pagal dydį katė po tigro.  Liūtai aptinkami tik piečiau nuo Sacharos, kai kur Azijoje ir nedidelėjė pietvakarinėje Indijos dalyje.

3. Gnu

Gnu

Išvysto 82 km/h greitį. Dar vienas gyvūnas, kuriam jo greitis padeda išvengti mirtinų užpuolikų. Gnu gyvena Afrikos lygumose ir atvirose miškingose vietovėse, todėl yra ypač medžiojami kačių šeimos plėšrūnų. Gnu gali sulaukti daugiau negu 20 metų amžiaus, o ypač jų daug aptinkama nacionaliniame Serengeti parke, Tanzanijoje.

2. Antilopė

Antilopė

Išvysto 98 km/h greitį. Šiam gyvūnui jo greitis – praktiškai vienintelė apsigynimo priemonė. Tai greičiausias gyvūnas naujajame pasaulyje. Didžiausią greitį sunku išmatuoti ir jis labai skiriasi tarp atskirų gyvūnų, tačiau vis dėlto antilopė buvo užfiksuota skriejanti 98 km/h greičiu. Spartesnis už antilopę gyvūnas visame pasaulyje yra tik gepardas, tačiau antilopė turėdama didesnę širdį ir plaučius gali ilgiau bėgti maksimaliu greičiu. Deja, šie gyvūnai yra ypač prasti šuolininkai.

1. Greičiausias gyvūnas – gepardas

Gepardas

Greičiausias pasaulio gyvūnas išvysto net 112 km/h greitį. Tuo pačiu tai ir greičiausias kačių šeimos atstovas. Kitaip nei visos katės, gepardas visiškai neturi karstymosi medžiais įgūdžių, tačiau tai jam atperka jo greitis ir geri sėlinimo gebėjimai. Gepardas iš tikrųjų gali pasiekti nuo 112 km/h iki 120 km/h greitį ir tai padaro vos 460 m distancijoje. Šio gyvūno įsibėgėjimo laikas yra stulbinantis. Nuo 0 iki 110 km/h jis įsibėgėja vos per 3 s – greičiau nei dauguma super automobilių.


Facebook komentarai

23 komentarai “Greičiausi gyvūnai pasaulyje

 1. 10. Pilkoji lape
  Aprasyme apie ja ” Žaliosios lapės medžioja pavieniui, ėda mėsą bei kartais žalumynus.”

  Pabreziu zodi ZALIOSIOS :)

 2. tai yra visiskai tiesa kai buvau maza mes su mokytoja kalbejome ir parode kad tai tikra tiesa,as visiskai tuo isitikinus : ) : ) : ): )

 3. Greiciausias pasaulio gyvunas sakalas keleivis!!! beto gepardas gal kokia 4-3 vieta uzema!!!

 4. Cia sneka tik apie sausumos gyvunus. O kur vandens padarai. As pvz tiksliai zinau kad kardzuve isvysto 130 km/h greiti. Gal yra dar greitesniu. O ka galit pasakyt apie paukscius?

 5. kiek žinau greičiausias pasaulyje gyvūnas yra “Peregrine Falcon” jis išvysto 372.7 km/h greiti

 6. siuskite sms STAR3 MIKUTE123 nr: 1378 Ir laimekite Kelione y siltuosius krastus 10 dienų . O jei norite tikrai didesnes galimybės laimėti tada siųskite STAR10 MIKUTE123 NR : 1378 ю Sekmes ;)

 7. Negaliu gyvunai man visi patinka tik negali zinoti kas istikruju yra pats greiciausias jei tu galvoji kad koks nors kad pvz vezlys tai tu klysti tai gali buti visoki sliuzai tu net nenutuoki kas jis galetu buti? O gal tu zinai kas greciausias jei zinai atrasykit i mano komentara labai jusu prasau o jei tingit? Tai nerasykit tiesiog jei turite facebook’a tai mane susiraskite iveskite goda ruksenaite ir mane rasite :) ir pasakykite kas gi greiciausias gyvunas pasaulyje? gal praskris pro visur gandai kad gepardas yra 10 vietoja gal jis leciausias siulau jums pazinti guvunus,pasauly geriau :)

 8. man labai patinka antilopes gijopardai ir kiti givunai as labai miekstu givunus ir tesok turu namose septinus sunis ir man dar ju mazai as dar kokius septinius noreceu ir tai labai man jie praverstu zaidimams as labai miekstu trusus stirnas katinus man labai patinka bendrauti su givunais ir as del givunu galiu net ir savo givibe atiduoati vienuzodzu as juoas labai miliu ir gerbu ;DDDDDDDDD

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *