Pavojingiausias gyvūnas žemėje, be abejo – žmogus. Tačiau ginklus žmonės gaminasi, nes vien rankomis, kojomis ir dantimis būtų sunku ką nors užmušti. Bet pasaulyje yra ir tokių gyvūnų, kurie puikiai tvarkosi vien su tuo, ką davė motina gamta.

10. Nuodingoji strėlinė varlė

Šios varlės yra vieni spalvingiausių gyvūnų žemėje, tačiau bučiuotis su jomis nederėtų. Viena varlė pagamina užtektinai nuodų 10 žmonių nugalabyti. Jei teks klaidžioti po Kolumbijos miškus siūlyčiau pasisaugoti.

9. Afrikos bizonas

Afrikoje žinomas kaip “juodoji mirtis”. Kasmet myriop pasiunčia keletą žmonių. Laikomas vienu pavojingiausių gyvūnų Afrikoje. Šis tankas sveria apie 700 kg. Vienas nėra toks pavojingas, bet dažniausiai ganosi didelėmis bandomis. Pamačius tokią bandą verta pasiieškoti aukšto medžio.

8. Šiaurės meška

Didžiausias mėsaėdis gyvūnas žemėje. Puikūs plaukikai – gali nuplaukti iki 80 km lediniame vandenyje. Šiaip šiaurės meškos yra pakankamai ramios, tačiau pajutę grėsmę, o ypač savo augintiniams, tikrai nepuls bėgti.

7. Dramblys

Didžiausias sausumos žinduolis yra Afrikos dramblys. Nepaisant didelio populiarumo zoologijos soduose yra vieni didžiausų plėšrūnų žemėje. Sveria maždaug kiek penki automobiliai – apie 7 tonas. Kasmet Indijoje drambliai užmuša apie 500 žmonių, Šri Lankoje dar apie 50.

6. Australijos sūriųjų vandenų krokodilas

Didžiausias roplys pasaulyje. Suaugusiojo ilgis siekia 7 metrus. Savo aukų tyko vandens paviršiuje: iššoka, pagriebia, įsitempia atgal į vandenį, nuskandina ir ramiai sukapoja pietums.

5. Afrikos liūtas

Vienintelės katės gyvenančios grupėmis. Tai jas daro ypač pavojingais medžiotojais. Jei atsidursi Afrikos Savanoj, pasisaugok – ten jų zona.

4. Didysis baltasis ryklys

Pastebėję kraują vandenyje jie užverda – gali griebti bet ką, kas juda, ir panaudoti visus savo 3000 dantų. Patys sveria daugiau negu 2 tonas. Įprastai baltasis ryklys nežudo žmonių, tačiau kartą taip padaręs dažniausiai tampa žmogžudžiu, o tada plaukikams belieka melstis.

3. Australijos medūza

Kiekviena medūza turi iki 60 čiuptuvų, o kiekvienas iš jų turi pakankamai nuodų pasiųsti myriop 60 žmonių. Vieno čiuptuvo ilgis apie 4,5 metro. Nuo 1954 m. dėl šios medūzos kaltės buvo užregistruotos 5 567 mirtys.

2. Azijos kobra

Nors ši kobra nėra pati nuodingiausia gyvačių šeimos atstovė, tačiau būtent ji atsakinga už daugiausia žmonių mirčių. Paprastai jos neatakuoja neišprovokuotos, bet vien tik Indijoje kasmet nunuodija tūkstančius gyventojų. Visame pasaulyje kasmet nuo šių kobrų įkandimo miršta 50 000 žmonių. Įkandus kobrai paveikiama nervų sistema, žmogus paralyžiuojamas ir po kažkiek laiko miršta.

1. Uodas

Taip, visiškai teisingai, pirmoje vietoje – uodas. Paprastai uodas nėra pavojingas, jo įkandimas sukelia tik niežulį. Tačiau kai kurios uodo patelės perneša maliariją sukeliančias bakterijas. Užkrėstas žmogus miršta. Tai dažnas reiškinys Afrikoje. Kasmet nuo maliarijos anapilin iškeliauja net du milijonai žmonių.


Facebook komentarai

21 komentarai “Pavojingiausi gyvūnai žemėje

 1. Sita kobra nera nuodingiausia gyvate zemeje, pasidomek pries dedamas topus

 2. Sveiki,

  Noriu padėkoti Stebetojui už pastebėjimą. Sąvoka “nuodingiausia gyvatė” buvo sutapatinta su “daugiausiai žmonių nunuodijančia gyvate”. Klaida ištaisyta.
  Noriu priminti ir kitiems skaitytojams, kad Jūsų pastabos ir pastebėjimai visada laukiami, nes nuo mažų klaidelių niekas nėra apsaugotas.

  Pagarbiai,
  TopTen.lt administratorius

 3. Man kaip tik reikėjo apie Afrikos gyvūnus. Ačiu uz šia išsamę informacią apie Afrikos Dramblį. Be to <> ši tokią informaciją apie naudingus gyvūnus net ir Tau verta žinoti juk niekada negali žinoti kur teks nukeliauti ateityje.Gal ir Tau teks susidurti su kokia Kobra o Tu net nežinosi, kad ji yra viena nuodingiauių gyvačių žemėje. O jei Tau visiškai neįdomu tai kam išviso ateijei į ši serverį? (Sorry už klaidas.)

 4. Žmogus yra gyvūnas. Tačiau jis žudo viską kas gyva, kas brangu. Žmogus yra paskutinis naudos ieškotojas. Gyvūnai taip nesielgia.

 5. Didžiausias sausumos žinduolis yra Afrikos dramblys. Nepaisant didelio populiarumo zoologijos soduose yra vieni didžiausų plėšrūnų žemėje.
  nuo kada dramblys plėšrūnas? :D

 6. kaip suprasti kai ryklys suvalgo zmogu tai is zmogaus ryklys pasidaro ZMOGUCIU? nesnekekit nesamoniu.

 7. Aciu man anglu prezentacijai reikejo pavojingiaausio baisiausio ar ydomiausio gyvuno ir as jios visus radau .

  aciū!!!!!!!!!

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *