Po 13 metų viešpatavimo Billas Gatesas 2008 m. nebėra turtingiausias pasaulio žmogus. Ši garbė atiteko jo partneriui ir draugui milijardieriui Warrenui Buffettui. Kas netikėčiausia, kad Forbes.com sudarytame turtingiausių žmonių sąraše sutinkame net keturis turtais negarsėjančios Indijos atstovus.

10. Karlas Albrechtas

Karl Albrecht

Turto vertė: 27 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 88 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: “Aldi”

Pilietybė: Vokietijos

Gyvenamoji vieta: Mulheim an der Ruhr, Vokietija

Veiklos sritis: mažmeniniai pardavimai

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 2 vaikus

Išsilavinimas: nėra duomenų

Turtingiausias žmogus Vokietijoje. Po antro pasaulinio karo su broliu Theo valdė savo mamos daržovių parduotuvę ir pamažu išplėtojo ją iki mažmeninių prekių parduotuvių tinklo “Aldi”. Dabar pasaulyje yra apie 8000 šio tinklo parduotuvių. Karlas Albrechtas labai mėgsta privatumą: mažai žinoma apie jo pomėgius, išskyrus, kad augina orchidėjas ir mėgsta žaisti golfą.

9. Olegas Deripaska

Oleg Deripaska

Turto vertė: 28 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 40 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: Rusijos aliuminio pramonė

Pilietybė: Rusijos

Gyvenamoji vieta: Maskva, Rusija

Veiklos sritis: investavimas

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 2 vaikus

Išsilavinimas: Maskvos universitetas, Plekanovo ekonomikos akdemija

Buvęs prekiautojas metalais iškilo po mafijos karų dėl aliuminio postsovietinėje Rusijoje pramonės. Jo holdingo kompanijai dabar priklauso didžiausia pasaulyje aliuminio gamintoja “UC Rusal”, automobilių gamintojas “GAZ”, aviacijos bendrovė “Aviacor” ir draudimo bendrovė “Ingosstrakh”. Olegas Deripaska šiuo metu yra vedęs B. Jelcino giminaitę.

8. KP Singh’as

KP Singh

Turto vertė: 30 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 76 m.

Sėkmės priežastis: paveldėtas ir augantis verslas

Pajamų šaltinis: nekilnojamasis turtas

Pilietybė: Indijos

Gyvenamoji vieta: Delis, Indija

Veiklos sritis: nekilnojamasis turtas

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 3 vaikus

Išsilavinimas: nėra duomenų

Šiuo metu jis yra turtingiausias nekilnojamojo turto magnatas pasaulyje. Per 2007 m. patrigubino savo turtą (prieš metus jo turto vertė buvo 10 mlrd. JAV dolerių). Buvęs armijos karinininkas dabartiniu verslu pradėjo užsiiminėti 1961 m., kuomet jis pradėjo dirbti savo patėvio įmonėje “Delhi Land and Finance”. Didžiausus turtus susikrovė supirkinėdamas žemes iš žemdirbių. Užkietėjęs golfo žaidėjas savo verslą palieka sūnui Rajiv ir dukteriai Pia.

7. Ingvaras Kampradas

Ingvar Kamprad

Turto vertė: 31 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 81 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: “Ikea”

Pilietybė: Švedijos

Gyvenamoji vieta: Lozana, Šveicarija

Veiklos sritis: mažmeninė prekyba

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 4 vaikus

Išsilavinimas: nėra duomenų

Dar būdamas paauglys jis prekiavo degtukais, žuvimi, rašikliais, Kalėdinėmis kortelėmis ir pan. Į baldų verslą įsitraukė 1947 m. Dabar jo kompanija “Ikea” pardavinėja naujoviško dizaino baldus už beveik kiekvienam prieinamas kainas. Šiuo metu tai vienas mylimiausių prekinių ženklų pasaulyje. “Ikea” prekybos centrų yra net 40 šalių – nuo rytinės Kinijos pakrantės iki vakarinės JAV pakrantės. Ingvaras Kampradas yra nesuvokiamai taupus žmogus – jis vengia dėvėti kostiumus, skraido tik ekonomine klase, vaikšto tik į pigiausias kavines bei važinėja senutėlaičiu “Volvo”. Visi jo namai apstatyti “Ikea” baldais. Prieš metus šis milijardierius laimėjo Kylio universiteto globalios ekonomikos apdovanojimą “už įnašą į visuomenę”.

6. Anilas Ambani

Anil Ambani

Turto vertė: 42 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 48 m.

Sėkmės priežastis: paveldėtas ir augantis turtas

Pajamų šaltinis: investicijos

Pilietybė: Indijos

Gyvenamoji vieta: Mumbajus, Indija

Veiklos sritis: investicijos

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 2 vaikus

Išsilavinimas: Bombėjaus universitetas, mokslo ir menų bakalauras / Pensilvanijos universitetas, verslo administravimo magistras

Per metus jo turtas išaugo net 23,8 mlrd. JAV dolerių ir tokiu būdu Anilo turto vertė dar labiau priartėjo prie jo brolio Mukešo turto vertės, kuris yra tik vienu laipteliu aukščiau. Abu sūnūs paveldėjo turtą iš savo pramonininko tėvo Dhirubhai Ambani. Tačiau palikuonys kartu nesugyveno ir 2005 m. susipykę pasidalino šeimos turtą. Didžiausia Anilo Ambani turto dalis dabar yra investuota į Indijos telekomunikacijų bendrovę “Reliance Communications” (jis turi 65% bendrovės akcijų).

5. Mukeshas Ambani

Mukesh Ambani

Turto vertė: 43 mlrd. dolerių

Amžius: 50 m.

Sėkmės priežastis: paveldėtas ir augantis turtas

Pajamų šaltinis: naftos produktai

Pilietybė: Indijos

Gyvenamoji vieta: Mumbajus, Indija

Veiklos sritis: apdirbamoji pramonė

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 3 vaikus

Išsilavinimas: Bombėjaus universitetas, cheminės inžinerijos bakalauras / Stenfordo universitetas, verslo administravimo magistras

Turtingiausias Azijos gyventojas valdo naftos produktų gamybos gigantą “Reliance Industries”, vertingiausią Indijos kompaniją. Per metus jis sugebėjo uždirbti vos šiek tiek mažiau už savo brolį – 22,9 mlrd. JAV dolerių. Kaip jau buvo minėta, pagrindinį turtą jis paveldėjo iš savo pramonininko tėvo. Šiuo metu Mukeshas yra paskyręs dalį savo lėšų 27 aukštų namo statybai, kuriame ruošiasi apsigyventi.

4. Lakshmi Mittalas

Lakshmi Mittal

Turto vertė: 45 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 57 m.

Sėkmės priežastis: paveldėtas ir augantis turtas

Pajamų šaltinis: plieno pramonė

Pilietybė: Indijos

Gyvenamoji vieta: Londonas, Didžioji Britanija

Veiklos sritis: apdirbamoji pramonė

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 2 vaikus

Išsilavinimas: Šv. Ksaviero Kalkutos koledžas, mokslo ir menų bakalauras

Vadovauja didžiausiam plieno gamintojui pasaulyje “ArcelorMittal”. Bendrovės apyvarta per metus – 105 mlrd. JAV dolerių ir iš viso sudaro 10% pasaulio plieno pramonės. “ArcelorMittal” tiekia plieną bokštų dvynių paminklo konstrukcijos gamybai (iš viso 580 t). Lakshmi Mittalui priklauso 44% bendrovės akcijų. Jau ilgą laiką šis milijardierius gyvena Londone.

3. Billas Gatesas

Bill Gates

Turto vertė: 58 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 52 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: Microsoft

Pilietybė: JAV

Gyvenamoji vieta: Vašingtonas, JAV

Veiklos sritis: programinė įranga

Šeimyninė padėtis: vedęs, turi 3 vaikus

Išsilavinimas: Harvardo universitetas (buvo metęs ir neseniai baigė)

Ilgai buvęs pirmu numeriu tarp turtingiausių dabar nukrito į trečią vietą. Kaltas “Yahoo”: “Microsoft” bandė nupirkti “Yahoo”, kad galėtų lengviau konkuruoti su “Google” tačiau nupirkti nepavyko ir “Microsoft” akcijos nukrito net 15%. Billui Gatesui pinigų aiškiai pakanka nes šiuo metu jis ne taip domisi “Microsoft” veikla kaip filantropiniu Billo ir Melindos Gates fondu, kurio turtas šiuo metu yra 38,7 mlrd. JAV dolerių. Fondas remia kovą su AIDS, padeda neturtingiausioms šalims ir pan. IT genijus sako, kad ateinantys 10 metų bus įdomiausi programinės įrangos istorijoje.

2. Carlosas Slimas Helu

Carlos Slim

Turto vertė: 60 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 68 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: telekomunikacijos

Pilietybė: Meksikos

Gyvenamoji vieta: Mechikas, Meksikas

Veiklos sritis: komunikacijos

Šeimyninė padėtis: našlys, turi 6 vaikus

Išsilavinimas: nėra duomenų

Antrajam iš turtingiausių sąrašo priklauso mobiliojo ryšio telekomunikacijų bendrovė “America Movil”. Lebaniečio imigranto sūnus pirmą kartą sulaukė pasisekimo 1990 m., kai privatizavo fiksuoto telefono ryšio operatorių “Telefonos de Mexico”. Neseniai “America Movil” ir “Yahoo” pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Našlys ir šešių vaikų tėvas yra užkietėjęs beisbolo fanas ir meno dirbinių kolekcionierius. Savo kolekciją laiko Mechiko miesto muziejuje “Museo Soumaya”, kurį yra pavadinęs savo žmonos garbei. Carlosas Slimas yra paaukojęs 7 mlrd. JAV dolerių sveikatos, mokslo ir panašiems projektams.

1. Warrenas Buffettas

warren_buffett

Turto vertė: 62 mlrd. JAV dolerių

Amžius: 77 m.

Sėkmės priežastis: savo jėgomis

Pajamų šaltinis: “Berkshire Hathaway”

Pilietybė: JAV

Gyvenamoji vieta: Omaha, Nebraska, JAV

Veiklos sritis: investicijos

Šeimyninė padėtis: našlys, vėl vedęs, turi 3 vaikus

Išsilavinimas: Nebraskos Linkolno universitetas, mokslo ir menų bakalauras / Kolumbijos universitetas, mokslo bakalauras

Garsiausias Amerikos investuotojas dabar yra ir turtingiausais pasaulio žmogus. Jis aplenkė savo partnerį ir draugą Billą Gatesą, kai “Berkshire Hathaway” akcijų kaina šoktelėjo 25%. Nebraskos politiko sūnus būdamas vaikas išnešiodavo laikraščius. Užpildė mokesčių susigrąžinimo deklaraciją būdamas vos 13 metų ir susigrąžino 35 dolerius mokesčių sumokėtų už dviratį. Investuoti mokėsi Kolumbijos universitete iš šios srities guru Benjamino Grahamo. 1965 m. perėme tekstilės bendrovę “Berkshire Hathaway”. Dabar jau patapusi holdingo bendrove “Berkshire Hathaway” yra investavusi į draudimo bendroves, juvelyriką, komunalines įmones, maisto bendroves. Taip pat turi Anheuser-Busch, Coca-Cola, Wells Fargo akcijų. 2006 m. pažadėjo (buvo pasirašyta sutartis) po mirties didžiąją dalį “Berkshire Hathaway” akcijų perleisti Billo ir Melindos Gates fondui tuomet tai buvo 31 mlrd. JAV dolerių, tačiau ši suma, pabrangus akcijoms, dabar yra dar didesnė.


Facebook komentarai

6 komentarai “Turtingiausi pasaulio žmonės

  1. Geras topas. Tikrai pravertė.

    Klaida Billo Gateso išsilavinime :
    Harvardo universitetas (bYvo metęs ir neseniai baigė)

  2. Visi jie yra vargsai ju sielos suteptos pinigais.I Roju nenueis.Velnias lauks ju.

  3. gal butumet gailesting
    as nors vienas ir padetumet man kad galeciau islaikyti maza dukryte,prasau pagalbos nes nebezinau kur kreiptis padekit…maldauju jusu man reikia pinigeliu kuo greiciau

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *