Ar žinai, kur yra aukščiausias pasaulio pastatas? Paskutiniaisiais metais prasidėjo aukščiausių pastatų statymo lenktynės, o labiausiai į jas įsitraukė Azijos šalys ir Artimieji Rytai. JAV dangoraižiai, ilgai buvę tarp aukščiausiųjų, buvo gerokai stumtelėti žemyn ir dabar pirmajame dešimtuke dominuoja vis labiau ekonomiškai stiprėjanti Kinija, kurioje šiuo metu yra net pusė visų aukščiausių pasaulio pastatų.

10. Empire State Building, Niujorkas, JAV

Empire State Building

Pastato aukštis: 381 m

Pastatas, kuris buvo pastatytas dar 1931 m., yra bene garsiausias ir žinomiausias viso XX a. dangoraižis. Daugiau negu 40 metų nuo pastatymo dienos jis buvo aukščiausias pastatas žemėje. Nuo viršutiniųjų dangoraižio aukštų atsiveria nepakartojami Manheteno vaizdai. Empire State Building laikomas vienu iš septynių moderniojo pasaulio stebuklų.

9. Shun Hing Square, Shenzhen Kinija

Shun Hing

Pastato aukštis: 384 m

Dangoraižis iki visiško jo statybos darbų pabaigimo 1996 m. buvo aukščiausias biurų pastatas Kinijoje. Nuostabus plieno ir stiklo kūrinys turi 5 aukštų prekybos centrą, prabangius apartamentus, ofisus, o pačiame viršutiniame aukšte netgi observatoriją.

8. CITIC Plaza, Guangzhou, Kinija

Citic Plaza

Pastato aukštis: 391 m

80 aukštų pastatas ryškiai išsiskiria iš Guangzhou miesto dangoraižių gausos. CITIC apartamentų gyventojams suteiktas visiškas komfortas: šiam dangoraižiui priklauso netgi nuosavos traukinių ir metro stotelės bei prabangus sporto kompleksas.

7. Du tarptautiniai finansų centrai, Honkongas, Kinija

Du finansų centrai

Pastato aukštis: 415 m

Pastatas, turintis 88 aukštus, yra gerokai aukštesnis už visus dangoraižiais perkimšto Honkongo statinius. Jame yra “Four seasons” viešbutis, apartamentų kompleksas bei kino salė. Po dangoraižiu yra stotis jungianti kvartalą su moderniausiu miesto oro uostu.

6. Jin Mao Building, Šanchajus, Kinija

Jin Mao Building

Pastato aukštis: 421 m

Dar vienas Kinijos dangoraižis. Jin Mao pastatytas 1999 m., tačiau pastato simbolinis skaičius yra aštuoni: jis turi 88 aukštus, aštuoneto formos budistų šventyklą ir pan.

5. Sears Tower, Čikaga, JAV

Sears Towers

Pastato aukštis: 442 m

Pastatas, kurio statybos baigtos 1973 m., yra neatskiriama Čikagos peizažo dalis. Statinys užima du pilnus miesto blokus, o bendras ofisų ir komercinės paskirties patalpų plotas yra net 40,4 ha. Dangoraižyje esančią “Skydeck” observatoriją kasmet aplnko daugiau nei 1 milijonas turistų.

4. Petronas Twin Towers, Kuala Lumpur, Malaizija

Petronas Twin Towers

Pastato aukštis: 452 m

Labiausiai krentantis į akis objektas visoje Malaizijoje. Dangoraižiai tarpusavyje sujungti observatorijos tiltu. Dizaineriai, įkvėpti Islamo tradicijų, pavertė 88 pastato aukštus aštuonkampėmis žvaigždėmis.

3. Šanchajaus pasaulinis finansų centras, Kinija

Shanghai World Financial Center

Pastato aukštis: 492 m

Šio dangoraižio statybos užsitęsė dėl finansinių sunkumų, bet iki 2009 m. turėtų būti užbaigti visi darbai. Šiuo metu tai didžiausias dangoraižis Kinijoje. Pastato viršuje bus aukščiausia atvira observatorija pasaulyje.

2. Taipei 101, Taivanas

Taipei

Pastato aukštis: 509 m

Pastatas, turintis bambuko augalo ir budistų šventyklos bruožų, reprezentuoja svarbius kinų kultūros aspektus. Architektai, kuriems teko garbė prisidėti prie šio monstro kūrimo, pastatui suteikė “aštuonių laimingųjų” sekcijų formą.

1. Aukščiausias pastatas – Burj Dubai, Jungtiniai Arabų Emyratai

Burj Dubai

Pastato aukštis: 818 m

Statinys, kurio dar techninė konstrukcijos pusė nėra atskleista, 2007 m. rugsėjo mėn tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje. Dangoraižis, turintis 160 aukštų ir 56 liftus, yra matomas net 100 km spinduliu. Burj tik įrodo rimtus Dubajaus kėtinimus dar labiau plėstis.


Facebook komentarai

13 komentarai “Aukščiausi pasaulio pastatai

  1. bet bus ir aukštesnių, Dar statomi,o kiti gal net dar nepradėti. Ten jie net virš 1km

  2. eina sau.. ciuju gauciau infarkta jei uzlipciau i paskutini auksta ir paziureciau pro langa.. ;\\\ ;DD

  3. Nusisneka tas Martinas nemokantis savo vardo be klaidos parasyti. (MartYnas)
    Tai istikruju auksciausias kol kas pastatas.

  4. Monika , taip , gerai , kad taupo . Bet paskui dėl tokių aukštų pastatų įvyksta visokie teroristiniai išpuoliai , pvz kaip 2001 rugsėjo 11d . ))

  5. buvau tame dubajuje, sears tower,empire state building,tapei101,petrone ir dar vienam aukstam kurio sitam sarase nera bet 20 yra. kietai ten virsui

  6. Martynai, tu tikrai nusišneki, nes nėra aukštesnių už šituos pastatus.

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *