Pagalvojote, kad šiais metais būtų visai ne pro šalį pailsėti užsienyje, bet aplankę agentūrų puslapius nusprendėte, kad šis malonumas ne jums? Klystate. Pietų Europoje įmanoma atostogauti kiekvienam galinčiam atostogoms paskirti bent 500-1000 litų. Tiesą pasakius už 1000 litų galima atostogauti netgi prabangiai. Būtent už tokią pinigų sumą praeitais metais buvo galima įsigyti birželio pirmai savaitei skrydžio bilietus iš Lietuvos į Koso salą ir atgal bei savaitę apsistoti 5* All-inclusive (viskas įskaičiuota) viešbutyje. Pasinaudokite šiais patarimais ir susiplanuokite atostogas už sau priimtiną kainą.

10. Venkite atostogauti liepos ir rugpjūčio mėnesiais

slepetes

Ne paslaptis, kad didžioji dalis europiečių atostogauja liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Atitinkamai į tai reaguoja ir rinka – liepą ir rugpjūtį skrydžių, o ypač viešbučių kainos ženkliai išauga. Liepos-rugpjūčio mėnesiais daugumos viešbučių kainos išauga 1,5-2 karto lyginant su geguže-birželiu ar rugsėju-spaliu. Dar reikėtų sau atsakyti į klausimą, ar verta liepą ar rugpjūtį kankintis daugiau nei 30 laipsnių karštyje, kai pietų Europoje birželio pradžioje ar rugsėjo pabaigoje vis dar galite mėgautis didesne nei 25 laipsnių šiluma ir šiltu vandeniu?

9. Skrydžius ir viešbučius visada pirkite patys

visa

Vis dar neturite kreditinės kortelės? Pats laikas ją įsigyti ir nustoti mokėti tarpininkams. Šiais laikais kreditinę kortelę galima įsigyti ir už 20 lt metinį mokestį, o kai kuriuose bankuose, jei pervedate į jį savo atlyginimą, ir nemokamai. Jei nežinote, kur ieškoti viešbučių ar skrydžių, informaciją rasite straipsnio gale.

8. Skriskite su persėdimu

ryanair-wizzair

Avialinijų atžvilgiu Lietuvos gyventojams nepasisekė. Turime mažai krypčių į kurias galime nuskristi tiesiogiai, o ir tos vasarą tampa labai paklausios dėl ko skrydžių kaina tampa neproporcingai didelė. Išeitis yra – galima susiplanuoti skrydį su persėdimu. Sakysite tam reikia begalės laiko ir pastangų? Tikrai ne. Yra tokia programėlė Azuon, kuri palengvins jūsų paieškas. Pilna versija kainuoja vos kelis eurus, kurie atsipirks jau per pirmąjį skrydį. Jei vis dėlto esate labai taupus ir netingite pasukti galvos, kažką įmanoma nuveikti ir su nepilna (demo) versija.

7. Skrydžio bilietus pirkite likus 6 savaitėms iki skrydžio

ryanair-boarding

Nemažai žmonių galvoja, kad kuo anksčiau nusipirks lėktuvo bilietus tuo jie bus pigesni. Deja, tai netiesa. Buvo atliktas tyrimas ir pastebėta tendencija, kad bilietai dažniausi pigiausi būna likus maždaug 6 savaitėms iki skrydžio datos. Bent jau Ryanair atveju ši taisyklė dažniausiai pasitvirtina.

6. Būkite lankstūs

lagaminai

Šiais metais susiplanavote pirmas dvi liepos mėnesio savaites atostogų ir nusprendėte, kad jums būtinai reikia aplankyti Rodo salą? Gali būti, kad tai jums kainuos labai brangiai. Galbūt, kad tomis dienomis likę vos keli skrydžiai, Rode užsakyta dauguma viešbučių, o likusieji pakėlė kainas? Tokiais atvejais reikėtų apsvarstyti alternatyvas – gal vis dėlto dar nebuvote Kose ar Kretoje, o gal nebūtų kliūčių pakeisti atostogų datą? Būdami lankstūs tiek atostogų krypties tiek datų atžvilgiu galite išsirinkti pigiausią atostogų variantą ir sutaupyti ne vieną šimtą litų.

5. Nebijokite rinktis viešbučių su maitinimu

maitinimas-viesbutyje

Taupūs keliautojai kartais tiesiog vengia viešbučių į kurių kainą yra įskaičiuotas maitinimas, nes mano, kad tai pinigų švaistymas. Tačiau jeigu vis dėlto planuojate per atostogas pasimėgauti vietiniu maistu ir užsukti į vietinius restoranus gerai paskaičiuokite. Maistas restoranuose ar kavinėse nėra pigus – patiekalo kaina pvz. Ispanijoje ar Graikijoje prasideda maždaug nuo 10 eurų, neskaitant gėrimų ir desertų (prieš išskrendant reikėtų visada pasidomėti vietinėmis kainomis). Taigi, jei atostogausite 7 dienas ir kasdien norėsite valgyti restoranuose žmogui išleisite apie 200 eurų vien pietums ir vakarienėms, o kur dar pusryčiai? Galbūt tarp viešbučio siūlančio maitinimą ir jo nesuteikiančio kainų skirtumas mažesnis? Tiesiog pasiskaičiuokite.

4. Žvaigždutės dar ne viskas

viebutis

Kartais žmonės viešbučius renkasi pagal žvaigždučių skaičių ir galvoja, kad 5* viešbučio apgyvendinimo ir maisto kokybė bus būtinai geresnė už 4*, jau nėra ką kalbėti apie 3*. Tačiau realybė visiškai kitokia – kartais ir 3* viešbutyje galite geriau praleisti laiką ir sumokėti mažiau nei 5* viešbutyje. Todėl siūlyčiau viešbučius rinktis ne pagal žvaigždutes, o svečių atsiliepimus. Beveik apie visus pasaulio viešbučius atsiliepimų rasite Trip Advisor, kur kiekvieną viešbutį lankytojai įvertina savosiomis žvaigždutėmis.

3. Sužinokite už ką mokate

wifi

Neretai žmonės prieš užsisakydami viešbutį, nepasidomi, kas įeina į jo kainą. Būna netgi tokių atvejų, kad apsigyvenus viešbutyje ir lauke kaitinat 35 laipsnių karščiui paprašius įjungti kondicionierių pareikalaujama papildomai susimokėti keletą eurų už parą, jau nekalbant apie internetą ar kitas paslaugas. Prieš ką nors mokėdami visada išsiaiškinsite, ką už tai gausite.

2. Stenkitės naudotis vietiniu viešuoju transportu

ibiza-bus

Įvairūs vežėjai oro uoste už tam tikrą mokestį siūlosi jus nuvežti iki viešbučio durų. Tačiau jeigu viešbutis nuo oro uosto – ne viena dešimtis kilometrų ,gali būti, kad už šią paslaugą teks sumokėti panašiai kiek už skrydį. Dažnai kurortuose tarp oro uosto ir viešbučių kursuoja viešasis transportas ir kaip alternatyvą galite rinktis jį ir savo viešbutį pasiekti žymiai pigiau. Viešojo transporto kainas ir tvarkaraščius nesunku rasti internete, tik geriau tai padarykite prieš išskrendant, kad nuvykus į oro uostą viskas vyktų greičiau ir sklandžiau.

1. Leiskite pinigus racionaliai

eurai

Įprasta, kad kurortuose būna daug mažų parduotuvėlių, kur galite rasti absoliučiai visko. Tačiau tos mažos krautuvytės turi vieną minusą – dažnai jose viskas ženkliai brangiau nei didžiuosiuose prekybos centruose. Prieš kelionę vertėtų pasidomėti artimiausio prekybos centro lokacija (ypač jei jūsų viešbutis nesuteikia maitinimo) ir apsipirkti maisto ir gėrimų keletui dienų į priekį. Jei norėsite nusipirkti kažką prisiminimui ar parvežti lauktuvių ir teks tai daryti iš vietinių gatvės pardavėjų – derėkitės. Pavyzdžiui, Turkijoje iš vietinių pardavėjų daiktą galima nusipirkti ir už ketvirtadalį ar dar mažiau jo pradinės kainos, tik svarbiausia neparodyti, kad tas daiktas jums labai reikalingas.

Papildoma informacija ieškantiems nebrangių atostogų

Puslapiai viešbučiams užsakyti: Hotels Combined, Hotels Comparison

Dažniausiai pasitaikantys viešbučių maitinimo tipai:

All inclusive (AI) – viskas į skaičiuota (pusryčiai, pietūs, vakarienė, gėrimai ir užkandžiai, vietiniai alkoholiniai gėrimai).

Ultra all inclusive (UAI) – kaip All inclusive + nemokami importiniai gėrimai ir kai kurios paslaugos.

Full Bord (FB) – įskaičiuoti pusryčiai, pietūs, vakarienė. Gėrimai pietų ir vakarienės metu kainuoja papildomai.

Half Bord (HB) – įskaičiuoti pusryčiai ir vakarienė. Gėrimai vakarienės metu kainuoja papildomai.

Bed & Breakfast (BB) – įskaičiuoti tik pusryčiai.

Self catering (Room Only – RO) – be maitinimo.

Puslapiai skrydžiams iš Lietuvos užsakyti: Ryanair, Wizzair, Air Baltic (skrydžiams su persėdimais rasti naudokite Azuon).

Atminkite, kuo daugiau laiko skirsite atostogų planavimui ir kuo atidžiau tai darysite, tuo pigesnės ir geresnės jos bus. Sėkmes ir gerų atostogų!

Jūsų klausimai ar pasiūlymai visada laukiami komentaruose.


Facebook komentarai

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *