Ilgiausi kelių tinklai (kelių esančių šalyje, tiek asfaltuotų tiek ne, ilgių suma) pasaulyje rodo ne tik šalių infrastruktūros išsivystymo lygį, bet ir galimybes sujungti įvairias ekonomines ir geografines sritis. Šiame sąraše pateikiamos dešimt šalių, kurios turi didžiausius kelių tinklus, leidžiančius palaikyti intensyvią transporto ir logistikos veiklą. Šių šalių kelių tinklai vaidina esminį vaidmenį jų ekonomikų augime bei žmonių mobilume.
10. Vokietija – 830 000 kilometrų
Vokietijos kelių tinklas, kurio ilgis siekia 830 000 kilometrų, garsėja savo efektyvumu ir inžinerija. Autobanų sistema, žinoma dėl kai kurių ruožų be greičio apribojimų, vaidina svarbų vaidmenį nacionaliniame ir tarptautiniame transporto lygmenyje bei logistikoje.
9. Australija – 873 573 kilometrai
Australijos kelių tinklas, apimantis apie 873 573 kilometrus, yra labai svarbus, nes jungia plačiai išsisklaidžiusius miestus ir atokias vietoves. Pagrindiniai greitkeliai, tokie kaip Stuart Highway ir Great Northern Highway, yra nepakeičiami keliaujant ir transportuojant prekes per visą šalį.
8. Kanada – 1 042 300 kilometrų
Kanados kelių tinklas, kurio ilgis viršija 1 milijoną kilometrų, yra labai svarbus dėl savo geografinio išsidėstymo. Tokie pagrindiniai maršrutai kaip Trans-Kanados greitkelis (angl. Trans-Canada Highway) jungia provincijas nuo rytinės iki vakarinės pakrantės, palengvindami ekonominę veiklą ir prieigą prie atokių regionų.
7. Prancūzija – 1 053 215 kilometrų
Prancūzijos kelių tinklas, kurio bendras ilgis siekia daugiau nei 1 milijoną kilometrų, yra ilgiausias Europoje. Jis apima gerai prižiūrimą greitkelių (pranc. autoroutes) ir nacionalinių kelių sistemą. Šis tinklas užtikrina patogias keliones ir glaudžius prekybos ryšius Senajame žemyne, jungdamas miestus ir kaimo vietoves.
6. Japonija – 1 218 772 kilometrai
Japonijos kelių tinklas, kurio ilgis viršija 1,2 milijonus kilometrų, yra labai išvystytas ir efektyviai valdomas. Šalies greitkeliai ir vietiniai keliai jungia tankias miestų populiacijas ir pramonės zonas, užtikrindami sklandų transporto judėjimą visoje Japonijos salų grandinėje.
5. Rusija – 1 283 387 kilometrai
Rusijos kelių tinklas, kurio ilgis siekia apie 1,3 milijono kilometrų, yra labai svarbus, nes jungia didžiules ir dažnu atveju atokias teritorijas. Tokie pagrindiniai maršrutai kaip Transsibirijos greitkelis sujungia per du kontinentus besidriekiančią šalį, palengvindamas žmonių ekonominę veiklą ir mobilumą.
4. Brazilija – 2 000 000 kilometrų
Brazilijos kelių tinklas, kurio ilgis siekia 2 milijonus kilometrų, yra didžiausias Pietų Amerikoje. Jame yra svarbūs greitkeliai, tokie kaip BR-101 ir BR-116, kurie jungia pagrindinius miestus ir regionus, suteikdami galimybę keliauti žmonėms ir transportuoti žemės ūkio bei pramonės prekes.
3. Kinija – 5 200 000 kilometrų
Kinija gana greitai išplėtė savo kelių tinklą iki daugiau nei 5,2 milijonų kilometrų. Šis tinklas palaiko šalies masinės logistikos poreikius, jungdamas didžiulius miestų centrus ir kaimo regionus.
2. Indija – 6 371 847 kilometrai
Indijos kelių tinklas, antras pagal ilgį pasaulyje bei ilgiausias Azijoje, apima daugiau nei 6,3 mln. kilometrų. Jis apima nacionalinius greitkelius, valstybinius greitkelius ir kaimo kelius.
1. JAV – 6 586 610 kilometrų
Ilgiausias kelių tinklas priklauso Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Jo ilgis viršija 6,5 milijonų kilometrų. Šis platus tinklas apima garsiąją tarpvalstijinę greitkelių sistemą (angl. Interstate Highway System), kuri palengvina keliones ir prekybą tarp valstijų, bei sudėtingą kiekvienos valstijos ir vietinių kelių tinklą, jungiantį miestų ir kaimo vietoves.
Statistikos šaltinis: World Population Review
Gal peržiūrim populiariausius Top 10?- Top 10 lietuviškų YouTube vaizdelių (video)
- Greičiausi gyvūnai pasaulyje
- Brangiausi pasaulio gyvūnai
- Ilgiausios pasaulio upės
- Brangiausi pasaulyje mobilieji telefonai
- Aukščiausi pasaulio pastatai
- Pavojingiausi gyvūnai žemėje
- Aukščiausi žmonės pasaulyje
- Turtingiausi pasaulio žmonės
- Geriausi Kalėdiniai filmai (video)