Ar bent įsivaizduoji, koks yra aukščiausio žmogaus ūgis? Jei ne, tai už kelių minučių sužinosi netgi daugiau – visus 10 aukščiausių kada nors žemėje gyvenusių žmonių. O keisčiausia, kad tarp šios dešimties yra netgi viena moteris – ir ne pati žemiausia. Beje, vieną iš milžinų turi progą pamatyti ir gyvai – tereikia nuvažiuoti į vieną mažą Ukrainos kaimelį.

10. Bernardas Coyne’as – 2m 49cm

Bernardas Coyne'as

Bernardas gimė 1897 m. Ajovos valstijoje, JAV. Jo kaip I pasaulinio karo kareivio kortelėje 1918 m. užfiksuotas ūgis buvo 2m 44cm. Tačiau kare taip ir nesudalyvavo, nes buvo atsisakyta išleisti tokio ūgio karį į mūšio lauką. Spėjama, kad šio amerikiečio ūgis iki mirties pasiekė net 2m 54cm. Mirė jis 1921 m. dėl kepenų ir kasos veiklos sutrikimo. Milžinas palaidotas savo tėviškėje specialiai pagal jo ūgį pagamintame karste.

9. Väinö Myllyrinne’as – 2m 51cm

Vaino Myllyrinne'as

Väinö pasaulį išvydo 1909 m. Suomijoje. Vienu metu jis oficialiai buvo aukščiausias žmogus pasaulyje. Būdamas 21 metų suomis buvo „tik“ 2m 22cm ir svėrė 197 kg. Po kelerių metų jis patyrė dar vieną greito augimo periodą ir ištįso iki 2m 51cm. Väinö laikomas aukščiausiu kareiviu pasaulyje, nes kurį laiką tarnavo Suomijos armijoje. Aukštaūgis mirė 1963 m.

8. Edouard’as Beaupré – 2m 52cm

Edouard'as Beaupre

Edouard’as Beaupré, gimęs 1881 m., didžiąją dalį gyvenimo cirke vaidino keistuolį-stipruolį. Jis buvo aukščiausias iš 20 savo šeimos vaikų, o jo gimtas kraštas – Kanada. Pirmuosius kelerius savo gyvenimo metus Edouard’as neišsiskyrė iš savo bendraamžių tačiau sulaukęs devynerių jau buvo suaugusio vyro ūgio – 1m 83cm. Savo mirties dieną E. Beaupré buvo pasiekęs 2m 52cm, tačiau vis dar augo. Cirke stipruolis demonstruodavo triuką, kurio metu palysdavo po arkliu ir iškeldavo jį ant savo pečių. Sakoma, kad šis cirko artistas pakeldavo arklius sveriančius net 400 kg. Edouard’as mirė nuo tuberkuliozės 1904 m.

7. Aukščiausia moteris pasaulyje – Ella Ewing – 2m 54cm

Ella Ewing

Ši aukštaūgė gimė 1872 m. Misūryje, JAV. Dar žinoma kaip „Misūrio milžinė“. Iki 7 metų amžiaus ji augo kaip ir visos kitos mergaitės, tačiau vėliau prasidėjo milžiniški augimo tempai. Dėl jos maksimalaus ūgio yra ginčijamasi ir dėl įrodymų trūkumo Ella nėra patekusi į „Gineso rekordų knygą“. Kaip ir Edouard’as ji turų metu demonstruodavo save žmonėms rodydama savo neįprastą ūgį ir iš to pragyvendavo. Mirė 1913 m. – taip pat nuo tuberkuliozės.

6. Alas Tomaini – 2m 55cm

Alas Tomaini

Dar vienas aukštaūgis iš JAV. Alas beveik visą gyvenimą praleido cirke vaidindamas milžiną. Jis svėrė 162 kg ir nešiojo didesnius kaip 60 dydžio batus. Būtent dirbdamas cirke Čikagoje prie Didžiųjų Ežerų jis sutiko savo būsimą žmoną Jeanie, kurią ir matote nuotraukoje. Jeanie buvo gimusi visiškai be kojų ir jos ūgis tebuvo 76 cm. Išėję iš cirko sutuoktiniai apsigyveno „Milžinų stovykloje“ („Giant’s Camp“), Floridoje.

5. Leonidas Stadnykas – 2m 57cm

Leonidas Stadnykas

Aukščiausias šiuo metu gyvenantis žmogus pasaulyje. Leonidas gimė 1971 m. Ukrainoje. Neįtikėtinas augimas prasidėjo po Leonidui atliktos smegenų operacijos, kai šiam buvo 14 metų. Jo specialybė – veterinaras, o gyvena šis aukštaūgis su savo mama. Ukrainos milžino įspūdingas ūgis jau yra užregistruotas „Gineso rekordų knygoje“. Grupė ukrainiečių verslininkų ta proga gigantui padovanojo kompiuterį bei prieigą prie Interneto. Laikraštis „Pravda“ rašo, kad L. Stadnyko sveikata šiuo metu yra šiek tiek pablogėjusi.

4. John’as F Carroll’as – 2m 63cm

John'as F Carroll'as

John’as F Carroll’as gimė 1932 m. Buffalo, Niujorke, todėl dar yra žinomas kaip „Buffalo milžinas“. Nepaisydamas patirtų didelio kiekio medicininių procedūrų, jis augo milžiniškais tempais. Vieną kartą per kelis mėnesius J. F Carroll’as sugebėjo paūgėti net 18 cm. „Buffalo milžinas“ mirė 1969 m., tačiau jo ūgis nebuvo matuojamas jau kurį laiką ir manoma, kad mirties dieną jis galėjo būtų ištįsęs net iki 2m 74cm.

3. John’as Rogan’as – 2m 68cm

John'as Rogan'as

John’as Rogan’as  gimė 1868 m. ir iki 13 metų amžiaus jo augimas visiškai nesiskyrė nuo bendraamžių. Po to aukštaūgis susirgo ankiloze, dėl kurios negalėjo nei stovėti nei vaikščioti. Deja, iki pat mirties oficialiai ūgis (2m 68cm) taip ir nebuvo užfiksuotas. Dėl ligos jis svėrė tik 79 kilogramus. J. Rogan’as laikomas visų laikų aukščiausiu afroamerikiečiu. Išsekintas ligos aukštaūgis mirė 1905 m.

2. Johan’as Aason’as – 2m 68,5cm

Johan'as Aasonas

Šis milžinas gimė vos tik jo motina spėjo persikelti gyventi iš Norvegijos į JAV. J. Aason’as tik šiek tiek aukštesnis už J. Rogan’ą. Kas įdomiausia, kad jo motina taip pat buvo aukštaūgė (2m 18cm). Ligoninė, kurioje mirė Johan’as, mirties liudijime rašo, kad jo ūgis siekė net 2m 79cm. Jei tai būtų tiesa, tada Johan’as Aason’as būtų aukščiausias kada nors gyvenęs žmogus žemėje. Šis aukštaūgis palaidotas Montanoje, JAV.

1. Aukščiausias žmogus – Robertas Wadlow – 2m 72cm

Robertas Wadlow

Robertas Wadlow yra aukščiausias žmogus kada nors gyvenęs žemėje ir jo ūgis yra patvirtintas nenuginčijamais faktais. R. Wadlow dar vadinamas „Altono milžinu“, nes savo trumpą gyvenimą praleido Altone, Ilinojuje, JAV. Mirties dieną jaunuolis svėrė 198 kg, o jo organizmas vis dar augo. Jis gimė 1918 m. bei buvo vyriausias iš penkių vaikų. Mirė sulaukęs vos 22 metų amžiaus nuo infekcijos, kurią sukėlė po vaidinimo viename festivalyje ant kulkšnies atsiradusi pūslė. R. Wadlow karstas svėrė net pusę tonos ir reikėjo 12 nešikų jam panešti. Amerikiečio kūnas palaidotas saugykloje pagamintoje iš gryno betono, nes tėvai norėjo, kad įvairaus plauko smalsuoliai netrukdytų jų sūnaus amžino poilsio.


Facebook komentarai

16 komentarai “Aukščiausi žmonės pasaulyje

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #483 : nežinau.lt
 2. keletas pastebėjimų:
  tikrai edourdas boupre mirė 13 (1891 – 1904)?
  antra: stadnyko neregistravo, nes atsisakė būt išmatuojamas dabar aukščiausias pasaulyje žmogus yra kažkoks kinas man rodos.

 3. Sveiki,

  Visų pirma su Naujaisiais, o visų antra dėkui, Pauliau, už pastebėjimus. Buvau įvėlęs klaidą į Edouard’o gimimo datą – klaidelė ištaisyta. Na, o dėl L. Stadnyko, tai jis buvo oficialiai pripažintas Gineso rekordų knygos aukščiausiu, jei neklystu, 2007 m. rugpjūčio mėnesį ir pasirodė Gineso rekordų knygoje 2008 m., o lygiai po metų išėjus naujiems Gineso rekordų knygos standartams jį turėjo permatuoti, bet nenorėdamas viešumos jis atsisakė. Todėl nematau tikslo jo nelaikyti aukščiausiu.

  Pagarbiai,
  TopTen.lt administratorius

 4. Tuomet reikėtų ištaisyti dar vieną klaidelę – 3. John’as Rogan’as – 2m 68cm – jo gimimo ir mirties datų seka nelogiška :)

 5. jie mire nes ju sirdis taip greit neauga ne tik sirdis bet orgnizmas bej 1 buwo 3 metrus kaj mire bet pritruko irodymu

 6. bao xishun to kino vardas, jis nera aukstesnis uz ukrainieti jo ugis 2.36 m. o leonidas Leonidas Stadnykas – 2m 57cm

 7. Čia dėl ligos jie auga non-stop, jei nebūtų miręs ir sulaukęs kokiu 30 metu tai butu kur kas aukštesnis. Gaila man tokių žmonių.

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *