Ar kada bandėte įsivaizduoti, kiek kainuoja sukurti pasaulinio lygio muzikinį video klipą? Neretai jų pastatymas kainuoja milijonus, o kas iš to išeina, galėsite tuoj pat pamatyti. Pateikiame dešimt brangiausių kada nors sukurtų muzikos klipų.

10. Will Smith – “Miami” (2 mln. JAV dolerių)

Daina “Miami” yra iš “Big Willie Style” (1997 m.) albumo. Tai pirmasis Will’o Smith’o albumas. Pats klipas ekranuose pasirodė 1998 m. gruodį. Režisierius – Wayne’as Isham’as. Visa klipo choreografija kainavo net 200 000 JAV dolerių.

9. Ayumi Hamasaki – “Fairyland” (2 mln. JAV dolerių)

Nufilmuota Havajuose, JAV. Tai japonų dainininkės Ayumi Hamasaki daina iš jos solinio albumo pavadinimu “(Mis)understood”. Klipe buvo norima parodyti gamtos grožį. Tai brangiausias kada nors japonų sukurtas muzikinis klipas. Režisierius – Wataru Takeishi. Šis kūrinys rinkoje pasirodė 2005 metų balandį.

8. Backstreet Boys – “Larger Than Life” (2,1 mln. JAV dolerių)

Klipas sukurtas antrajam albumo “Millenium” singlui. Režisavo amerikietis Joseph’as Kahn’as. Pirmą kartą klipas parodytas 1999 m. rugsėjo mėn. Pagrindinės išlaidos: specialieji efektai šiam video kainavo net 600 000 dolerių, šokių scena – 80 000, o režisieriaus darbas (už 4 dienas filmavimo) dar 150 000 JAV dolerių.

7. Michael Jackson – “Bad” (2,2 mln. JAV dolerių)

Visas muzikinis klipas “Bad” yra net 18 minučių ilgumo. Scenarijų parašė rašytojas ir scenaristas Richard’as Price’as, surežisavo Martin’as Scorsese’as. Klipas pasirodė 1987 m. birželio mėn. Daugiausiai atsiėjo režisieriaus atlyginimass – net 1 mln. dolerių, scenarijus kainavo dar 200 000 JAV dolerių.

6. Busta Rhymes – “What’s It Gonna Be?!” (2,4 mln JAV dolerių)

Video klipas su įspūdingais specialiaisiais efektais dainai iš albumo “Extinction Level Event”. Klipe galite pamatyti ir Janet Jackson. Režisavo Hype’as Williams’as ir pats Busta Rhymes’as. Ekranuose pasirodė 1999 m. kovą. Įdomu tai, kad Busta Rhymes’o stiklinis kostiumas kainavo net 40 000 JAV dolerių.

5. Mariah Carey – “Heartbreaker” (2,5 mln. JAV dolerių)

Video klipas dainai iš albumo “Rainbow” nufilmuotas kino teatre. Žiūrovai klipą, surežisuotą amerikiečio Brett’o Ratneri’io, išvydo 1999m. balandį. Šiame muzikiniame video Mariah Carey, atėjusi su draugėmis į kino teatrą, sutinka savo neištikimą vaikiną. kurį vaidina aktorius Jerry’is O’Connell’as, o tada ir prasideda visos linksmybės. Didžiausios išlaidos: kino teatro nuoma kainavo 100 000 dolerių, o video animacija apie 80 000 JAV dolerių.

4. Puff Daddy – “Victory” (2,7 mln. JAV dolerių)

Šio klipo įkvėpėjai buvo koviniai ir kariniai filmai. Tai istorija apie vyrą, bėgantį nuo policijos, kuri ieško jo dėl nepadaryto nusikaltimo. Visą šį veiksmą režisavo Marcus’as Nispel’is, nors klipo premjeros metu (1998 m. kovą) tai buvo laikoma paslaptyje. Be visų žvaigždžių klipe galime išvysti ir Danny DeVito. Didžiausias pinigų kiekis atiteko šioms išlaidoms: lėktuvo pastatymas ir jo susprogdinimas kainavo 55 000 dolerių, pirotechniniai specialieji efektai – 100 000 dolerių, malūnsparnio nuoma – 21 000 dolerių, apsauga filmavimo metu – 10 000 dolerių, o kiekvienas kaskadinis triukas atsiėjo po 5000 JAV dolerių.

3. Maddona – “Bedtime Story” (5 mln. JAV dolerių)

Daina iš albumo “Bedtime Stories”. Tai labai meniškas ir eksperimentinis video. Maddona sako, kad “Bedtime Story” klipo įkvėpėjos buvo tokios dailininkės kaip Leonora Carrington, Remedios Varo ir Frida Kahlo. Amerikiečių režisierius Mark’as Romanek’as pasistengė sukurti fantastinius vaizdus, kurie atsiėjo begalę pinigų, todėl klipas trumpam, nuo 1995 m. kovo mėn. (premjeros) iki tų pačių metų birželio, buvo brangiausias pasaulyje.

2. Madonna – “Die Another Day” (6 mln. JAV dolerių)

Dar vienas Madonnos klipas laipteliu aukščiau. Daina skirta Džeimso Bondo filmui tokiu pačiu pavadinimu – “Die Another Day”. Klipą kūrė švedų kompanija “Traktor”, susidedanti iš penkių režisierių ir dviejų prodiuserių. Jie pasistengė įgrūsti vaizdo efektų vos ne į kiekvieną kadrą, todėl klipo pastatymas kainavo daugiau negu 6 mln. JAV dolerių. Madonos gerbėjai šį muzikinį video išvydo 2002 m. spalį.

1. Michael Jackson ft. Janet Jackson – “Scream” (7 mln. JAV dolerių)

Pirmoje vietoje matome tai, ką ir turėtume matyti – Michael’ą Jackson’ą. “Scream” (albumas “HIStory”) – brangiausias visų laikų muzikinis video klipas. Jį režisavo jau anksčiau minėtas Mark’as Romanek’as. Nespalvotas klipas gerbėjų akis pasiekė 1995 m. birželio mėn. Nuo to laiko laimėjo nemažai MTV apdovanojimų ir gavo “Grammy” už geriausią muzikinį video klipą. Keletas įdomių faktų: filmavimo metu buvo sudaužyta gitarų už 53 000 dolerių, kompiuteriu sugeneruotas kosminis laivas kainavo 65 000, apšvietimas – 175 000, milžiniškas ekranas – 80 000, choreografija – 40 000, Janet Jackson makiažas – 8 000 dolerių per dieną, Michael’o Jackson’o – 3 000 JAV dolerių per dieną. Klipo filmavimas truko 11 dienų, taigi vidutiniškai per dieną buvo išleidžiama 636 000 JAV dolerių.


Facebook komentarai

6 komentarai “Brangiausi muzikos klipai (video)

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *