Forbes.com prieš kelias dienas sudarė populiariausių interneto įžymybių sąrašą. Interneto įžymybės – žmonės kurių populiarumui daugiausia įtakos vienu ar kitu būdu turėjo internetas. Interneto ir savo pastangų dėka jie yra populiarūs visame pasaulyje. Dauguma iš jų taip pat uždirba milžiniškas pinigų sumas. Ar turime pasaulinio lygio interneto įžymybių Lietuvoje? Deja, kolkas ne, tačiau jei būtų sudaromas Lietuvos interneto įžymybių Top 10 neabejotinai topo viršūnėje išvystume Džiugą Paršonį ir jo tinklaraštį nežinau.lt.

10. Jasonas Calacanis

Jasonas Calacanis

Amžius: 38 m.

Kas jis? Verslininkas, blogeris.

Internetinis adresas: www.calacanis.com

J. Calacanis – verslininkas, sukūręs keletą ypač populiarių internetinių projektų. Yra vienas iš „Weblogs Inc“ įkūrėjų, kuri žinoma dėl tokių projektų kaip Engadget ir Joystiq. „Weblogs Inc“ 2005 m. buvo parduota AOL už 25 mln. JAV dolerių. Šiandien verslininkas dirba prie projekto Mahalo.com, žmonių moderuojamos paieškos sistemos. J. Calacanis taip pat nevengia pasisakymų žiniasklaidoje bei yra vienas populiariausių Twitter naudotojų.

9. Guy Kawasaki

Guy Kawasaki

Amžius: 54 m.

Kas jis? Verslininkas, blogeris.

Internetinis adresas: www.guykawasaki.com

G. Kawasaki – verslininkas, rašytojas, „Apple Computer“ darbuotojas, kuris buvo komandoje išleidusioje „Macintosh“ 1984 m. Šiuo metu į rinką išeina keli G. Kawasaki projektai, įskaitant Alltop. Jis taip pat rašo blogą, veda konferencijas, yra dažnai cituojamas žiniasklaidos ir, vienas svarbiausių faktorių, yra populiariausias Twitter’io vartotojas bei yra labiausiai „retweetinamas“. Per paskutinius du mėnesius jo žinutėmis Twitter’yje buvo daugiausiai dalinamasi, o taip pat jos gavo didžiausią kiekį atsakymų.

8. Heather „Dooce“ Armstrong

Heather Armstrong

Amžius: 33 m.

Kas ji? Mama, blogerė.

Internetinis adresas: www.dooce.com

Apie Heather Armstrong pasaulis išgirdo 2002 m., kai ji buvo atleista iš darbo, nes asmeniniame tinklaraštyje dalinosi mintimis būtent apie savo darbą. Pavadinimas dooce.com gimė, kai moteris viename iš „chat’ų“ bandė paraidžiui parašyti žodį „dude“. Bloge rašoma apie namų šeimininkės-mamos H. Armstrong nuotykius. 2008 m. Dooce išleido knygą „Things I Learned About My Dad: In Therapy“ („Dalykai, kuriuos išmokau iš savo tėčio: psichoterapijoje“).

7. Beppe Grillo

Beppe Grillo

Amžius: 60 m.

Kas jis? Aktyvistas, komikas ir blogeris.

Internetinis adresas: www.beppegrillo.it

Vienintelis ne anglakalbis šiame top 10. Nors ir nėra labai žinomas JAV, tačiau Beppe Grillo ypač populiarus Italijoje. B. Grillo jaunystėje mokėsi buhalterijos, bet išgarsėjo kaip geras komikas ir tapo televizijos žvaigžde. 2005 m. pradėjo savo mintimis dalintis bloge itališkai, tačiau dabar beppegrillo.it jau rašomas angliškai ir netgi japoniškai bei yra vienas skaitomiausių tinklaraščių visame pasaulyje.

6. Pete’as Cashmore’as

Pete'as Cashmore'as

Amžius: 23 m.

Kas jis? Blogeris (technologijos).

Internetinis adresas: www.mashable.com

Technologijų žiniasklaidos vunderkindas P. Cashmore’as dar paauglystėje pradėjo dirbti internetinių technologijų konsultantu, o vėliau iš savo namų Škotijoje būdamas 19 m. įkūrė tinklalapį Mashable. Dabar tinklalapio pagrindas – jau Silicio slėnyje. Mashable yra ypač populiarus tarp technologijų srities žinovų, o P. Cashmore’as yra žinomas kaip socialinės žiniasklaidos ekspertas

5. Cory Doctorow

Cory Doctorow

Amžius: 37 m.

Kas jis? Rašytojas ir blogeris.

Internetinis adresas: www.craphound.com

C. Doctorow – visur suspėjantis žmogus. Cory yra garsus aktyvistas už skaitmenines teises ir dirba prie Electronic Frontier Foundation projekto. Taip pat jis yra vienas iš įtakingojo blogo apie technologijas, kultūrą ir politiką Boing Boing redaktorių. Be visa to, C. Doctorow yra ir mokslinės grožinės literatūros rašytojas, ypač žymus internete, kur galima skaityti jo kūrinius nemokamai.

4. Frankas Warrenas

Frankas Warrenas

Amžius: 44 m.

Kas jis? Internetinis menininkas.

Internetinis adresas: postsecret.blogspot.com

Turi paslaptį? Užrašyk ją ant rankų darbo atviruko ir išsiųsk jį į PostSecret, F. Warreno projektą. Nuo 2005 m. šiame projekte jau paskelbta 250 000 atvirukų. 2008 metais atliktas tyrimas parodė, kad PostSecret yra 10-tas pagal populiarumą tinklalapis tarp JAV koledžo studenčių. Iš surinktų atvirukų jau yra išleistos netgi keturios knygos, paskutinė – „A Lifetime of Secrets“ („Paslapčių gyvenimas“).

3. Kevinas Rose’as

Kevinas Rose'as

Amžius: 31 m.

Kas jis? Digg įkūrėjas, videoblogeris.

Internetinis adresas: www.digg.com

2004 metais „geek’ų“ simbolis K. Rose’as įkūrė Digg.com, socialinį tinklalapį, kuris leidžia balsuoti ir dalintis mėgstamomis istorijomis ir naujienomis. Digg su 35 milijonais registruotų vartotojų ir 6,8 mln. unikalių lankytojų per mėnesį ( 2008 gruodžio mėn. „comScore“ duomenys) tapo technologijų fanų centru. Kevinas taip pat žinomas kaip prodiuseris ir su savo bendražygiu Aleksu Albrechtu dirba prie internetinio technologijų kanalo projekto Diggnation.

2. Michaelas Arringtonas

Michaelas Arringtonas

Amžius: 38 m.

Kas jis? Blogeris (technologijos).

Internetinis adresas: www.techcrunch.com

M. Arringtonas – populiariausio pasaulyje technologijų blogo TechCrunch įkūrėjas ir redaktorius. Tinklaraštyje apžvelgiamos technologinės, internetinės naujovės: produktai, paslaugos, nauji verslai ir pan. Vien tik naujos kompanijos ar produkto paminėjimas M. Arringtono bloge gali nulemti tolimesnę sėkmę. Arringtono įtaka taip išaugo, kad iš įvairių verslininkų, kurie jaučiasi jo ignoruojami ar negerbiami, jis netgi pradėjo gauti įvairius grasinimus susidoroti, o neseniai Vokietijoje vykusioje konferencijoje, nenustatytas užpuolikas jam spjovė tiesiai į veidą. Nežinia ar dėl to, tačiau po šio įvykio vienas įtakingiausių blogerių nusprendė pasiimti mėnesį atostogų ir apgalvoti savo tolimesnes gyvenimo ir darbo perspektyvas.

1. Perezas Hiltonas (Mario Lavandeira)

Perezas Hiltonas

Amžius: 30 m.

Kas jis? Blogeris (žvaigždžių paskalos).

Internetinis adresas: perezhilton.com

Blogeris, kurio rustybės bijo garsiausios Holivudo žvaigždės. Jeigu nesuprantate apie ką eina kalba, užmeskite akį į jo blogą ir viskas turėtų paaiškėti. Neseniai garsiausias pasaulio blogeris išleido ir savo knygą, pavadinimu „Red Carpet Suicide: A Survival Guide on Keeping Up With the Hiltons“ („Raudonojo kilimo savižudybė: Išgyvenimo gidas, kaip neatsilikti nuo Hiltonų”).


Facebook komentarai

2 komentarai “Top 10 interneto įžymybių

  1. nu, čia labiau tiktų užvadinimas 10 žymiausių blogerių. Nes šiaip jau toks veikėjas kaip John la Joie irgi tik interneto dėka žinomas, bet į sarašą nepakliuvo…

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *