Žurnalas „Veidas“ prieš pat naujus metus sudarė įtakingiausių žmonių sąrašą. Taigi, kieno žodis Lietuvoje pats svarbiausias? Jūsų smalsumui pateikiame įtakingiausių lietuvių top 10.

10. Egidijus Kūris

Egidijus Kūris
E. Kūris (News Bridgepix nuotr.)

Buvęs LR Konstitucinio teismo pirmininkas. Konstituciniam teismui vadovavo šešerius metus – nuo 2002 iki 2008 metų. Spėliojama, kad būtent šis žmogus šių metų prezidento rinkimuose galėtų tapti V. Adamkaus įpėdiniu. Ar pasitvirtins šios spėlionės pamatysime artimiausiais mėnesiais.

9. Gedvydas Vainauskas

Gedvydas Vainauskas
G. Vainauskas su žmona (DELFI nuotr.)

Populiariausio dienraščio „Lietuvos rytas“, naujojo televizijos kanalo, bei krepšinio klubo tuo pačiu pavadinimu pagrindinis akcininkas. Artimiausi G. Vainausko planai – ne per seniausiai įkurtą „Lietuvos ryto“ televiziją padaryti viena iš trijų žiūrimiausių Lietuvoje. Jei jam pavyktų įgyvendinti šį planą, jo pozicijos įtakingiausiųjų sąraše dar labiau sustiprėtų.

8. Darius Mockus

Darius Mockus


D. Mockus (MG Baltic nuotr.)

Koncerno „MG Baltic“, kuriam priklauso ir viena populiariausių televizijų Lietuvoje – LNK, savininkas. 43 metų D. Mockus, kuris yra baigęs Vilniaus universiteto ekonomikos fakultetą, patenka tarp trijų turtingiausių Lietuvos žmonių (turtingiausiųjų sąraše užima trečiąją vietą, o jo turtas vertinamas 2,3 mlrd. litų). D. Mockus, nors ir linkęs veikti tyliai, seimo narių laikomas viena galingiausių personų šalyje.

7. Robertas Dargis

Robertas Dargis
R. Dargis (Sailing-Latvia.lv nuotr.)

Statybų bendrovės UAB „Eika“ direktorius. Be šios pagrindinės savo veiklos R. Dargis aktyviai dalyvauja visuomenės ir politikos veikloje: jis yra Lietuvos statybininkų asociacijos prezidiumo narys, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos įkūrėjas, bei jos valdybos pirmininkas, Pilietinės visuomenės instituto valdybos narys, Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas, o 2000 – 2001 metais dar spėjo pabuvoti ir Vyriausybės kancleriu. Be viso to, R. Dargio garbės lentynoje puikuojasi ir Lietuvos Respublikos prezidento ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“.

6. Algirdas Brazauskas

Algirdas Brazauskas
A. Brazauskas (gpdhome.typepad.com nuotr.)

Oficialiai šiuo metu A. Brazauskas yra pensininkas, LSDP garbės pirmininkas. Nors paskutiniaisiais metais valdžioje ir neužėmė svarbių postų, tačiau tai netrukdė jam karaliauti pačioje įtakingiausiųjų sąrašo viršūnėje. Deja, praeituose rinkimuose socdemai neteko valdžios ir A. Brazausko įtaka sumažėjo, todėl dabar ilgametis Lietuvos politikas tenkinasi šeštąją vieta. Bet net ir susiklosčius tokiai situacijai šio ilgamečio politiko žodis Lietuvoje daug ką reiškia.

5. Dalia Grybauskaitė

Dalia Grybauskaitė


D. Grybauskaitė (EK nuotr.)

D. Grybauskaitė 2001 – 2004 m. laikotarpiu buvo Lietuvos Respublikos finansų ministrė, o 2004 metais tapo Europos Sąjungos komisare, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą. Šią veiklą lietuvė tęsia iki šiol. Gyventojų apklausos duomenimis D. Grybauskaitė laikoma viena realiausių pretendenčių į šiais metais vyksiančių prezidento rinkimų postą. Tačiau, ar pati politikė juose dalyvaus, vis dar neaišku.

4. Vytautas Landsbergis

Vytautas Landsbergis
V. Landsbergis (Eltos nuotr.)

Nors į politiką V. Landsbergis įsitraukė dar Sąjūdžio laikais prieš gerus du dešimtmečius, tačiau jo įtaka Lietuvoje, atrodo, ir toliau nemažėja. 1990 – 1992 metais profesorius buvo aukščiausias valstybės vadovas – ėjo Atkuriamojo Seimo pirmininko pareigas. Paskutinis reikšmingas V. Landsbergio pasiekimas politikoje – 2004 m. birželio 13 d. jis tapo Europos Parlamento nariu.

3. Nerijus Numavičius

Nerijus Numavičius
N. Numavičius su buvusia žmona („Lietuvos ryto“ nuotr.)

Pagrindinis antros pagal dydį įmonės Lietuvoje „Vilniaus prekybos grupės“ akcininkas bei prezidentas. Kelis metus iš eilės buvęs turtingiausiųjų žmonių sąrašo pirmoje vietoje, paskutiniais žurnalo „Veidas“ duomenimis nusileido į antrąją vietą (N. Numavičiaus turtas šiuo metu vertinamas 2,8 mlrd. litų). Milijardierius, 1992 m. įkūręs „VP grupę“, su savo bendražygiais studijavo mediciną Vilniaus universitete.

2. Bronislovas Lubys

Bronislovas Lubys
B. Lubys (dešinėje) („Vakarų ekspreso“ nuotr.)

Turtingiausias žmogus Lietuvoje šiuo metu valdo apie 3 mlrd. Lt turto. Jau daugelį metų nedingsta iš įtakingiausiųjų sąrašo. 1992 m. ėjo LR ministro pirmininko pareigas, tačiau dabar būdamas pagrindiniu „Achema“ grupės akcininku ir pramonininkų konfederacijos prezidentu, yra kur kas įtakingesnis ir nusileidžia tik dabartiniam LR premjerui A. Kubiliui.

1. Įtakingiausias žmogus Lietuvoje – Andrius Kubilius

Andrius Kubilius


A. Kubilius (News Bridgepix nuotr.)

Pagaliau sužibo ir A. Kubiliaus žvaigždė. Ilgametis politikas triumfavo ir antrą kartą tapo Lietuvos Respublikos ministru pirmininku, o tuo pačiu ir įtakingiausiu visoje Lietuvoje. Tačiau, kaip parodė pirmieji mėnesiai šiame poste, toli gražu ne pačiu mėgstamiausiu. Bet premjerui turbūt nė motais, nes supranta, kad antikriziniai veiksmai niekada nebus populiarūs tarp masių. Tuo pats galėjo įsitikinti savo kailiu prieš dešimtmetį, kai tuomet, būnant premjeru, teko gelbėti šalį nuo Rusijos krizės. Tada pavyko, bet kaip bus dabar, kai krizė pasaulinio masto?


Facebook komentarai

1 komentaras “Įtakingiausi žmonės Lietuvoje

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *