Jau sužinojome dešimt turtingiausių pasaulio žmonių. Na, o kurgi jie gyvena? Žurnalas „Forbes“ pateikia dešimt miestų, kuriuose milijardierių gretos yra gausiausios.

10. San Paulas, Brazilija

San Paulas (nuotr. Jeremy Woodhouse/Getty Images)

Milijardierių skaičius: 10

Vidutinė milijardierių turto vertė: 3,1 mlrd. JAV dolerių

Brazilijos prekybos sostinėje gyvena beveik 11 milijonų žmonių, tarp jų: Joseph Safra, „Banco Safra“ vadovas, ir Dorothea Steinbruch, kuri kontroliuoja didžiausią Brazilijos plieno gamintoją „Companhia Siderurgica Nacional“.

9. Mumbajus, Indija

Mumbajus (nuotr. Elke Van de Velde/Getty Images)

Milijardierių skaičius: 10

Vidutinė milijardierių turto vertė: 5,2 mlrd. JAV dolerių

Mumbajuje filmuotas „Lūšnynų milijonierius“ laimėjo krūvą oskarų, tačiau ir tikrų milijardierių ten netrūksta. Mumbajuje gyvena turtingiausias Indijos žmogus Mukeshas Ambani, jo brolis Anilas Ambani, o seniau dar gyveno ir Laksmi Mittalas, kuris persikėlė į Londoną.

8. San Franciskas, JAV

San Franciskas (nuotr. Jim Jurica/iStockphoto)

Milijardierių skaičius: 12

Vidutinė milijardierių turto vertė: 2,6 mlrd. JAV dolerių

Šiaurės Kalifornija – geriausių technologijų specialistų namai. Čia gyvena Google įkūrėjai Laris Peidžas bei Sergejus Brinas, iš kurių kiekvienas per metus neteko po 6,5 mlrd. JAV dolerių, tačiau vis dar išlieka turtingiausiais miesto gyventojais.

7. Stambulas, Turkija

Stambulas (nuotr. Fergus O'Brien/Getty Images)

Milijardierių skaičius: 13

Vidutinė milijardierių turto vertė: 1,4 mlrd. JAV dolerių

Miestas, laikomas kryžkele tarp Rytų ir Vakarų, nukrito per tris pozicijas, kai milijardierių, gyvenančių Stambule, gretos ėmė retėti. Praėjusiais metais Stambulas turėjo 34 milijardierius, kurių turto vertė siekė 58,7 mlrd. JAV dolerių, gi šiandien beliko 13 milijardierių su bendra 18,5 mlrd. JAV dolerių turto verte. Turtingiausias gyventojas – bankininkas, mokęsis Harvardo universitete – Husnu Ozyeginas, kurio turtas vertinamas 2,9 mlrd. JAV dolerių.

6. Dalasas, JAV

Dalasas (nuotr. Jeremy Woodhouse 2008/Getty Images)

Milijardierių skaičius: 14

Vidutinė milijardierių turto vertė: 2,1 mlrd. JAV dolerių

Nepaisant krintančių naftos kainų Dalasas per 12 mėnesių pakilo į šeštąją poziciją. Iš milijardierių galima išskirti naftos ieškotojus ir prekeivius T. Boone’ą Pickensą ir Ray Lee Huntą bei NBA komandos Dalaso „Mavericks“ savininką Marką Cubaną.

5. Los Andželas, JAV

Los Andželas (nuotr. Christopher Hudson/iStockphoto)

Milijardierių skaičius: 17

Vidutinė milijardierių turto vertė: 2,4 mlrd. JAV dolerių

Dauguma pietų Kalifornijos pietuose gyvenančių milijardierių savo turtus susikrovė pramogų sektoriuje. Iš jų gyvenantys pačiame Los Andžele: režisierius Styvenas Spielbergas, „Univision“ savininkas Haimas Sabanas, vienas iš „DreamWorks“ įkūrėjų Davidas Geffenas bei kiti.

4. Hong Kongas, Hong Kongas

Hong Kongas (nuotr. Cheng Chang/iStockphoto)

Milijardierių skaičius: 21

Vidutinė milijardierių turto vertė: 3,6 mlrd. JAV dolerių

Hong Kongas – vieta, kurioje iš visų Azijos miestų, milijardierių skaičius yra didžiausias. Turtingiausias Hong Kongietis yra Li Ka-shingas, kurio turtas vertinamas 16,2 mlrd. JAV dolerių, o tai jam tarp pasaulio milijardierių leidžia užimti 16-tąją vietą.

3. Maskva, Rusija

Maskva (nuotr. Tatiana Morozova/Shutterstock)

Milijardierių skaičius: 27

Vidutinė milijardierių turto vertė: 3,4 mlrd. JAV dolerių

Maskva iš pirmosios vietos nukrito į trečiąją, nes dėl nusilpusio rublio ir nukritusio nekilnojamojo turto kainų per metus prarado net du trečdalius milijardierių. Šiuo metu Maskvoje gyvena 27 milijardieriai. Turtingiausias iš jų yra Mikhailas Prokhorovas, kurio turto vertė per metus sumažėjo 51 % ir dabar yra 9,5 mlrd. JAV dolerių.

2. Londonas, Didžioji Britanija

Londonas (nuotr. Konstantin Karchevskiy/Shutterstock)

Milijardierių skaičius: 28

Vidutinė milijardierių turto vertė: 2,8 mlrd. JAV dolerių

Praeitais metais buvęs trečioje vietoje šiais metais Londonas tapo antruoju pagal populiarumą milijardierių miestu. Nemažai milijardierių, gyvenančių Londone, turi užsienio šalies pilietybę: plieno magnatas Lakshmi Mittalas turi Indijos pilietybę, naftos ir chemijos pramonės magnatas Leonardas Blavatnykas – Rusijos, o „Heineken“ alaus daryklos paveldėtoja Charlene de Carvalho-Heineken – Olandijos.

1. Niujorkas, JAV

Niujorkas (nuotr. Klaas Lingbeek- van Kranen/iStockphoto)

Milijardierių skaičius: 55

Vidutinė milijardierių turto vertė: 2,9 mlrd. JAV dolerių

Nepaisant chaoso Wall Street’e, Niujorkas per metus laiko sugebėjo pakilti į pirmąją vietą. Turtingiausias Niujorko žmogus – meras Michalas Bloombergas, kurio turto vertė siekia 16 mlrd. JAV dolerių.


Facebook komentarai

9 komentarai “Miestai, kuriose gyvena daugiausia milijardierių

  1. Labai dėkui, aus,

    Visada malonu išgirsti gerus atsiliepimus, o ypač iš aktyvių lankytojų.

    Pagarbiai,
    TopTen.lt administratorius

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *