Alus – seniausias ir populiariausias alkoholinis gėrimas pasaulyje ir trečias pagal populiarumą tarp visų gėrimų – po vandens ir arbatos. Net ir krizės metu alaus vartojimas beveik nesumažėja. Pasaulyje yra be galo daug alaus gamintojų, tačiau ar kada nors susimastėte, kuriose šalyse alaus išgeriama daugiausia? Perskaitę šį dešimtuką šiek tiek turėtumėte nustebti. Deja, Lietuvos čia nerasite, tad turime, kur stengtis. Skliausteliuose – “Į sveikatą” nacionaline kalba.

10. Liuksemburgas (prost! / a votre sante!)

Liuksemburgas

84,4 l alaus žmogui per metus. Liuksemburge gyvena tik 465 000 žmonių. Pagal gyventojų skaičių ši šalis užima 175 vietą iš 194 nepriklausomų valstybių.

9. Suomija (kippis!)

Suomija

85 l alaus žmogui per metus. Ar turėjo alus tam įtakos ar ne, bet Suomijoje kasmet vyksta uodų gaudymo čempionatai.

8. Danija (skaal! / skal!)

Danija

89,9 l alaus žmogui per metus. Vieno mokslinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad danai laimingiausi žmonės pasaulyje. Pati Danija garsi dviem alaus prekiniais ženklais – “Carlsberg” ir “Tuborg”.

7. Belgija (Op uw gezondheid! / A votre sante!)

Belgija

93 l alaus žmogui per metus. Kiekviena alaus rūšis Belgijoje turi savo specialų bokalą ir tik tame bokale alus gali būti pateikiamas. Taip pat kiekviena alaus rūšis turi ir savo specialius butelius, į kuriuos alus yra pilstomas. Belgai ne prasčiau už alų vartoja šokoladą – pagaminama 220 000 t šokolado, vidutiniškai 22 kg žmogui per metus.

6. Jungtinė Karalystė (cheers! / cheerio!)

Alaus bokalai

99 l alaus žmogui per metus. Anglai taip mėgsta alų, kad vieną pakrantės kaimą yra netgi pavadinę “Beer” (“Alus”).

5. Austrija (prosit! / zum wohl!)

Kubilas

108,3 l alaus žmogui per metus. Daugiau kaip pusė (50,8% – didžiausias skaičius ES) austrų vyrų turi viršsvorį. Bet kaip sakoma: “pilvas ne nuo alaus, pilvas – alui”. Tuo tarpu tik penktadalį moterų Austrijoje kamuoja ta pati problema.

4. Australija (cheers! / cheerio!)

Foster's alus

109,9 l alaus žmogui per metus. Pirmieji europiečiai, atvykę į Australiją, išgerdavo daugiau alkoholio negu bet kuri kita istorinė bendruomenė. 1954 m. Bob’as Hawke pateko į Pasaulio Gineso rekordų knygą išgerdamas 1 litrą alaus per 11 sekundžių. Vėliau jis tapo Australijos ministru pirmininku.

3. Vokietija (prost!)

Oktoberfest

115, 8 l alaus žmogui per metus. “Oktoberfest” šventės pradžia buvo princo Luitpold’o I ir princesės Teresos vestuvės Bavarijoje Spalio 17 d. 1810 m. Didžiulės šventės Miunchene metu vyko žirgų lenktynės, koncertai, šokiai, pasirodymai ir masiškas alaus gėrimas. Ši tradicinė šventė vyksta ir dabar.

2. Airija (slainte!)

Guiness

131,3 l alaus žmogui per metus. Tradicinis airių vaistas nuo pagirių – užsikasti iki galvos drėgname upės smėlyje. Pati pirmoji Gineso alaus darykla Dubline turi 9000 metų patalpų ir žemės nuomos sutartį, kuri numato kasmetinį 45 Airijos svarų mokestį.

1. Čekijos Respublika (na zdravi!)

Čekija

Net 156,9 l alaus žmogui per metus. Čekija pirmoji šalis pasaulyje, kuri įsteigė alaus muziejų, parašė alaus gaminimo vadovėlį bei pirmoji pagamino Pilsener’į ir Budweiser’į.


Facebook komentarai

4 komentarai “Šalys, kuriose išgeriama daugiausia alaus

  1. GI TAI TAU AISKIAUSIAI DA STRAIPSNIO IZANGOJE PRADZIOJE UZRASYTA KAD MUSISKIU CIA NER

  2. Specialiai susiradau Vikipedijoje Lietuvos aludariu duomenis 2005 metais:
    Lietuvos aludarių asociacijos duomenimis, 2005 m. kiekvienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išgėrė 87,5 litro alaus per metus. Alaus suvartojimas Lietuvoje nuo 1995 m. (kai 1 žmogus vidutiniškai išgerdavo 34,5 litro per metus) kasmet auga.

Komentuoti

Jūsų el. paštas nebus rodomas. Privalomi laukai pažymėti *